Barcelona może mieć pewne wątpliwości co do wyboru sędziego na ten mecz. Szymion Marciniak był arbitrem, który anulował kontrowersyjny rzut karny napastnika Atletico Madryt Juliana Alvareza w serii rzutów karnych w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt.
Obawy fanów Barcelony przed wyznaczeniem Marciniaka
Jak ujawnił kataloński dziennik „Sport”, Barcelona nadal nie posiada żadnych informacji na temat wyboru sędziego na rewanżowy mecz z Interem. Ale już zaczęły pojawiać się obawy, zwłaszcza wśród fanów „Blaugrany”.
Oficjalne ogłoszenie arbitra spotkania przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) nastąpi w niedzielę, 4 maja, dwa dni przed rewanżem półfinału Champions League. Marciniak jest jednym z arbitrów cieszących się największą renomą w najwyższej instancji w europejskiej piłce nożnej, ale jednocześnie ma kontrowersyjną przeszłość, na której niejednokrotnie korzystał Real Madryt.
Precedensy Marciniaka, które niepokoją Barcelonę
Oprócz wspomnianego kontrowersyjnego rzutu karnego, po którym anulował gola Alvareza za podwójne dotknięcie, Marciniak był również sędzią meczu, który w poprzednim sezonie unieważnił legalnego gola Matthijsa De Ligta strzelonego dla Bayernu Monachium przeciwko Realowi Madryt, co doprowadziłoby do wyrównania wynik tuż przed końcem rewanżowego spotkania półfinału Ligi Mistrzów.
Ponadto u polskiego sędziego przed meczem Ligi Mistrzów zauważono kosmetyczkę Realu Madryt. Zdjęcie to stało się viralem.
Konto socios „Jesteśmy i będziemy FCB” na portalu X, dawniej Twitterze, przypomniało wyniki Barcelony w meczach prowadzonych przez Marciniaka:
Wyniki Barcelony, kiedy Marciniak sędziował mecze „Blaugranie”, również budzą wątpliwości „cules”: dwie porażki, dwa remisy i jedno zwycięstwo. Polski arbiter ma na swoim koncie „zwycięski remis” Barcy nad Interem, który w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2022 zapewnił „Dumie Katalonii” awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Ale te dwie porażki Barcelony to jej dwie klęski: 0:3 z Juventusem Turyn w 2017 roku i 0:4 z Paris Saint-Germain w tym samym roku.
„Cules” mogą mieć więc powody do obaw, niemniej Barca Hansiego Flicka musi starać się przeciwstawić wszystkim trudnościom i odwrócić losy każdej nieprzychylnej sytuacji.
