Martin Vaculik znów wygrał Grand Prix w Pradze!

Jarosław Miłkowski
W finałowym biegu Martin Vaculik prowadził od startu.
W finałowym biegu Martin Vaculik prowadził od startu. Jarosław Miłkowski
Martin Vaculik, kapitan ebut.pl Stali Gorzów zwyciężył w praskiej rundzie Speedway Grand Prix. Po trzech rundach samodzielnym liderem cyklu mistrzostw świata jest Bartosz Zmarzlik.

Martin Vaculik powtórzył sukces sprzed roku i w czeskiej Pradze znów wskoczył na najwyższy stopień podium Grand Prix Czech. A mało brakowało, by po turnieju zasadniczym mógł się pakować na wyjazd na niedzielny mecz ebut.pl Stali Gorzów z Fogo Unią w Lesznie.

Po czterech seriach startów Vaculik miał sześć punktów i ani jednego zwycięstwa na koncie. Ścisk w klasyfikacji był jednak taki, że aby awansować do półfinału, Słowak musiał wygrać swój ostatni programowy wyścig. I zrobił to bez problemu.

Jeszcze lepiej 33-latek pojechał w półfinale. Słowak przegrał start, na wejściu w drugi łuk Daniel Bewley zmusił go do pojechania tuż pod bandą, a tam… „Vacul” dostał takiego przyspieszenia, że już na początku drugiego okrążenia był już nie tylko przed Brytyjczykiem, ale również przed Jackiem Holderem.

Finałowy bieg to dla szybkiego w tej części zawodów stalowca był niejako formalnością. Vaculik prowadził w nim od startu, zostawiając za swoimi plecami Leona Madsena, Jacka Holdera i Bartosza Zmarzlika. Wychowanek Stali Gorzów, choć przyjechał ostatni, to i tak został samodzielnym liderem cyklu. Fredrik Lindgrem, z którym po turnieju w Warszawie miał tyle samo punktów, odpadł w półfinale.

Kolejna runda Grand Prix została zaplanowana na 10 czerwca w niemieckim Teterow. 24 czerwca piąta z rund GP będzie w Gorzowie.