Nie żyje Wojciech Walasik. Aktor znany z serialu "Klan" miał 60 lat

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Nie żyje Wojciech Walasik. W ostatnich latach aktor zmagał się z poważną chorobą
Nie żyje Wojciech Walasik. W ostatnich latach aktor zmagał się z poważną chorobą Pixabay/ Arcaion; Polska Encyklopedia Dubbingu
Nie żyje Wojciech Walasik. Aktor znany szerszej publiczności z seriali "Klan" i "Ojciec Mateusz" miał 60 lat.

Wojciech Walasik nie żyje. Aktor miał 60 lat

Informację o śmierci Wojciecha Walasika przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

"Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasik, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011" – czytamy na oficjalnym profilu Akademii na Facebooku.

Z przekazanych w komunikacie informacji wynika, że ostatnie pożegnanie aktora odbędzie się w najbliższą środę. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie.

"Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godzinie 12.00" – napisano na stronie.

Walka z nieuleczalną chorobą

Wiadomo, że w ostatnich latach aktor zmagał się z poważną chorobą, która uniemożliwiała mu karierę aktorską. Przed rokiem jego przyjaciele zorganizowali nawet zbiórkę, która miała na celu wsparcie go w trudnej sytuacji finansowej, w którą popadł przez problemy zdrowotne.

"[Wojciech Walasik] od kilku lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą, która uniemożliwiła pracę zawodową i wpędziła aktora w tarapaty finansowe. Nie jesteśmy w stanie przywrócić zdrowia, ale możemy pomóc odzyskać ukochane mieszkanie na Ochocie" – pisali w ubiegłym roku.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

Kim był Wojciech Walasik?

Wojciech Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Występował na deskach Teatru Nowego w Poznaniu, Teatru Studyjnego w Łodzi, a także Teatru Nowego w Łodzi.

Z łódzką Akademią Muzyczną związał się w roku 2001. Wykładał tam podstawy gry aktorskiej i wymowy scenicznej.

Występował w produkcjach kinowych i telewizyjnych – m.in. w filmach w reżyserii: Władysława Pasikowskiego (m.in. "Kroll", "Psy"), Wojciecha Jerzego Hasa, Marka Koterskiego, Mariusza Trelińskiego oraz Andrzeja i Janusza Kondratiuków.

Szerszej publiczności Walasik znany był z roli w serialu "Klan", gdzie wcielił się w postać Bronisława Porębskiego, rzekomego męża Czesi [Anna Powierza]. Wystąpił też w takich produkcjach, jak "Ojciec Mateusz", "Plebania" i "Kryminalni".

Walasik był także lektorem, reżyserem koncertów i spektakli oraz tworzył muzykę do przedstawień teatralnych.

W 1988 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Łodzi. W 2006 r. został wyróżniony Nagrodą III stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi.

i.pl, jastrzabpost.pl, PAP

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl