Symbol solidarności z osobami chorymi - Sopot, 01.12.2022 r.
Obecność kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.
– Wciąż ogromna jest potrzeba podnoszenia poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS, niezależnie od wieku – powiedziała Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Świadomość zagrożenia zakażeniem HIV jest nadal bardzo niska, wiele osób nie potrafi wymienić sytuacji, w których nie istnieje realne narażenie na zakażenie HIV. Małe zainteresowanie problematyką HIV/AIDS wynika m.in. ze stereotypowego myślenia, że zakażenie wirusem HIV grozi wyłącznie wybranym grupom społecznym (sprzedającym usługi seksualne czy stosującym środki psychoaktywne). A tak nie jest. Dlatego zachęcam do badań.
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w Sopocie. Darmowe bada...
Darmowe badania dla mieszkańców Sopotu
Miasto Sopot podaje, że mieszkańcy mogą skorzystać bezpłatnie i anonimowo z badania w kierunku HIV w punktach konsultacyjno-diagnostycznych prowadzonych przez fundację Pomorski Dom Nadziei:
- Punkt konsultacyjno-diagnostyczny w Gdańsku - ul. Smoluchowskiego 18 (budynek G obok Szpitala Zakaźnego, wejście 2). Badania można wykonać w poniedziałki, wtorki, czwartki, w godz. 16.00-20.00 (rejestracja do godz. 19.15). Dodatkowy dyżury z okazji Europejskiego Tygodnia Testowania: piątek, 3 grudnia,
- Punkt konsultacyjno-diagnostyczny w Gdyni - ul. Powstania Styczniowego 1 (budynek 28 obok Szpitala Morskiego, pok. 308 na III piętrze). Badania można wykonać w środy w godz. 16.00-20.00 oraz w piątki w godz. 8.00-12.00. Ostatni klient jest przyjmowany na pół godziny przed zamknięciem PKD.
Rejestracja przez:www.pkd.nakiedy.pl
ZOBACZ TEŻ:
Światowy Dzień Walki z AIDS. Dlaczego testy w kierunku HIV są ważne? Gdzie się zbadać?
