Oszustwo na BLIKa na Messengerze
Oszuści wymyślili nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem z pomocą kontaktu na Facebookowym komunikatorze Messenger podszywają się pod znajomych i próbują wyłudzić pieniądze. Jak odbywa się taka próba?
- oszust odzywa się do nas na Messengerze, podając się za znajomego,
- dostęp do konta znajomego przez internetowego oszusta został zdobyty wcześniej.
Scenariusz rozmowy jest bardzo prosty - oszust tłumaczy się nagłą potrzebą pożyczki pieniędzy i prosi o podesłanie ich BLIKiem. Jeśli udostępnimy złodziejowi kod BLIK musimy liczyć się z tym, że nasze pieniądze mogą zostać wypłacone z bankomatu bez użycia karty.
Bank PKO BP ostrzega przed oszukującymi na BLIKa
Jeden banków zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, które zgotować mogą internetowi oszuści. W swoim komunikacie przestrzega przed zjawiskiem.
Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami w serwisie Facebook i aplikacji Messenger, w których oszuści podszywają się pod Twoich znajomych i proszą o przelew BLIK - informuje PKO BP.
Najczęstsze metody oszustów JAK OSZUKUJĄ Oto jak oszuści wył...
Wspomnieć należy, że BLIK to usługa z której korzystają klienci innych banków. W jaki sposób zatem uchronić się przed oszustami?
- Weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomość - choćby telefonicznie, zanim zdecydujemy się na pożyczkę.
- Stosować dwuskładnikowe uwierzytelnienie logowania do serwisów społecznościowych.
- Dbać o bezpieczeństwo swoich danych wraz z hasłem.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Tak pracuje myjnia pociągów Kolei Śląskich
Strajk nauczycieli na Śląsku
