Piotr Rzepecki
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań wywozi komplet ze stadionu Piasta Gliwice. "Kolejorz" zdołał odrobić straty z pierwszej połowy i wygrał 2:1. Dubletem popisał się Filip Marchwiński. Czy to będzie sezon 21-latka?

Piast prowadził, ale Marchwiński odwrócił wynik meczu

To gospodarze wyszli na prowadzenie - w końcówce pierwszej części meczu po rzucie karnym otworzyli wynik. Bramkę strzelił Patryk Dziczek z jedenastu metrów, karnego sprokurował bramkarz "Kolejorza" Filip Bednarek.

W drugiej części meczu goście się przebudzili. Ledwie 9 minut potrzebował Filip Marchwiński, by strzelić rywalom dwie bramki i w konsekwencji dać swojej drużynie wygraną. Najpierw uderzył z dystansu po zagraniu Joela Pereiry, a kilka minut później uderzył główką po dograniu Kristoffera Velde.

Do końca meczu Piast atakował. Gospodarze szukali swoich szans. Do dogodnej sytuacji doszedł Grzegorz Tomasiewicz, Jakub Czerwiński i Arkadiusz Pyrka.

Wydaje się, że ten ostatni miał najlepszą okazję w tym meczu. Tuż pod bramką Lecha nie trafił do siatki, a arbiter Szymon Marciniak zaraz po tej sytuacji zakończył spotkanie.

Wkrótce Lech Poznań spotka się z litewskim Zalgirisem Kauno w meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji. W weekend z kolei podopieczni Johna van den Broma zagrają z Radomiakiem Radom przy Bułgarskiej.

Piasta natomiast czeka delegacja do Mielca na mecz z miejscową Stalą.

• Michał Chrapek - 3
  • Patryk Dziczek - 3, (Marcel Bykowski - bez oceny)
  • Michael Ameyaw - 3, (Damian Kądzior - 3)