Wisła awansowała do finału Pucharu Polski!
Wisła awansowała do finału Pucharu Polski! PAP/Art Service
Wisła Kraków jako drużyna pierwszoligowa wywalczyła sensacyjny awans do finału Fortuna Pucharu Polski. W półfinale uporała się z ekstraklasowym Piastem Gliwice, wygrywając 2:1. Zwycięskie bramki padły jeszcze przed przerwą, a pierwsza już w 48 sekundzie gry. Kto będzie rywalem Białej Gwiazdy w wielkim meczu na PGE Narodowym? Otóż Pogoń Szczecin, która po dogrywce uporała się z Jagiellonią Białystok.

Mecz Wisła - Piast wynik 2:1. Finał Pucharu Polski dla Białej Gwiazdy

To był magiczny dzień przy Reymonta. Wisłę wspierał komplet widzów - około 33 tys. Kiedy niektórych jeszcze nie było na stadionie, padła pierwsza bramka. W 48 minucie upragnione prowadzenie dał Szymon Sobczak, który dołożył nogę w polu bramkowym.

Kluczem okazały się dzisiaj dośrodkowania. Dzięki podniesionej piłce padły wszystkie bramki. Wisła przed przerwą podwyższyła na 2:0, gdy po zagraniu z prawej flanki okazji nie przepuścił Jesus Alfaro.

Skrót i bramki z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice

Piast w drugiej połowie dochodził do głosy, ale strzelił jedynie kontaktową bramkę autorstwa młodzieżowego reprezentanta Polski, Ariela Mosóra. Tym samym to niespodziewanie pierwszoligowa Wisła zawalczy o trofeum - swoje piąte w historii. Od ostatniego minęło prawie 21 lat.

Właśnie w koszulkach z cyfrą 5 piłkarze Wisły celebrowali awans do finału. - Momentami miałem wrażenie, jakby grali w przewadze - stwierdził rozczarowany kapitan Piasta, Jakub Czerwiński. - Nie potrafiliśmy odpowiednio zareagować - dodawał w Polsacie Sport Extra.

Trybuny na meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice
Trybuny na meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice Wojciech Matusik

Kto rywalem Wisły Kraków w finale Pucharu Polski? Pogoń Szczecin!

Po godzinie 23 Wisła poznała rywala w finale. W drugim półfinale Pogoń Szczecin dopiero po dogrywce wyeliminowała Jagiellonię Białystok, która zdobyła trofeum w bezpośrednim spotkaniu w 2011 roku.

Finał Fortuna Pucharu Polski Pogoń - Wisła odbędzie się 2 maja (czwartek) o godzinie 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie. W przyszły czwartek (14 kwietnia) ruszy sprzedaż biletów na to wydarzenie w cenie 120 i 80 zł.

Bilety na finał Pucharu Polski - rusza sprzedaż. Gdzie kupić i ile trzeba zapłacić?

Wisła to spadkowicz z PKO Ekstraklasy sprzed dwóch lat. Na zapleczu zajmuje dopiero piąte miejsce, gwarantujące jedynie udział w barażach. Do drugiego miejsca dającego bezpośredni awans traci aż siedem punktów.

Piastowi po przegranym półfinale pozostała już tylko walka o utrzymanie w lidze. W tabeli jest dwunasty, ma pięć punktów zapasu.

Oceny piłkarzy po meczu Pucharu Polski Wisła Kraków - Piast Gliwice (w skali 1-6):