Uchwała w obronie Jana Pawła II. "Nie zabiorą nam podziwu i pamięci"
Informację w tej sprawie przekazał za pośrednictwem Twittera rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.
Odnosząc się do tej zapowiedzi europoseł PiS Tomasz Poręba napisał, że należy bronić dobrego imienia św. Jana Pawła II w obliczu tego, że on sam nie może tego zrobić.
"SBeckie kwity i ich medialni pomagierzy i promotorzy, nie zabiorą nam podziwu i pamięci dla tego co zrobił dla Polski, Europy i Świata" – dodał we wpisie opublikowanym w środę na Twitterze.
"Janowi Pawłowi II zawdzięczamy bardzo wiele. Być może wszystko"
Z kolei premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w środę w mediach społecznościowych powiedział, że dowody na to, że polski papież świadomie ignorował niegodziwości w Kościele są żadne lub bardzo wątpliwe. – Staję w obronie naszego papieża, bo wiem, że Janowi Pawłowi II zawdzięczamy jako naród bardzo wiele. Być może zawdzięczamy wszystko – podkreślił.
– Dziś wojna toczy się nie tylko za naszą wschodnią granicą. Niestety są środowiska, które próbują wywołać nie militarną, ale cywilizacyjną wojnę u nas, w Polsce. To są działania wykraczające poza cywilizowaną debatę i poza obywatelski spór. Lista zasług Jana Pawła II jest niewyczerpana i dla świata, i dla Polski. Dowodów na to, że Jan Paweł II podejmował walkę z niegodziwościami, także w Kościele, jest mnóstwo. Dowody na to, że czyny takie świadomie ignorował są żadne, albo bardzo, bardzo wątpliwe – mówił premier.
Materiał TVN o kard. Karolu Wojtyle
W poniedziałek TVN24 wyemitowało reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", w którym opisane zostały przypadki trzech kapłanów: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

Źródło: