Jakub Maj
Jakub Maj
Mecz Cracovia - Warta.
Mecz Cracovia - Warta. Wojciech Matusik / Polskapress
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań kontynuuje dobrą passę. "Zieloni" nie zachwycają swoją grą, ale w 2024 roku jeszcze nie przegrali. Podopieczni Dawida Szulczka tym razem pokonali Cracovię na wyjeździe.

Cracovia - Warta Poznań 0:1 (0:0)

Przed meczem trener Warty Dawid Szulczek obiecał kibicom, że zobaczą bardziej ofensywną grę zespołu. W spotkaniu z Cracovią fani mogli się jednak rozczarować. W pierwszej połowie grę prowadziły "Pasy". Po kwadransie gry powinno być już 1:0 dla gospodarzy. Bardzo dobry przerzut z głębi pola od Andreasa Skovgaarda na prawą stronę do Otara Kakabadze. Po zgraniu Gruzina w polu karnym Michał Rakoczy podbił sobie piłkę, po czym uderzył nad poprzeczką. Młody zawodnik zepsuł bardzo dobrą okazję.

Kilka minut później z dośrodkowaniem Pawła Jaroszyńskiego z prawego narożnika poradzili sobie "Zieloni", ale wahadłowy Cracovii miał po chwili okazję do strzału. Prostym podbiciem zza linii 16. metra posłał piłkę nieznacznie obok dalszego słupka. Niezłą sytuację miał także Benjamina Källman, ale napastnik z ostrego kąta przestrzelił.

W drugiej połowie Cracovia nadal atakowała. Szczęścia próbował nawet Eneo Bitri, który chciał zaskoczyć bramkarza Warty Poznań strzałem przewrotką. Uderzenie nie było jednak mocne, dlatego obrońcy bez problemu oddalili niebezpieczeństwo.

Wynik udało się otworzyć dopiero w 79. minucie. Na prowadzenie wyszła... Warta Poznań! Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego "przecięło" centralną część pola karnego i odbiło się od murawy blisko Miguela Luisa. Ten złożył się do strzału wolejem, ale piłka odbiła się od jego nóg tak, że ustawiła się idealnie Tomasowi Prikrylowi. Były gracz Jagiellonii uderzył w lewy górny róg bramki. Sebastian Madejski był bezradny. Cracovia nie dopisała żadnych punktów, a to oznacza, że nadal jest blisko strefy spadkowej. Obecnie ma na koncie 26 punktów, natomiast Puszcza, która okupuje 16. pozycję uzbierała 22 "oczka".

Poziom gry nie był najgorszy, ale długimi momentami kibice mogli być rozczarowani. Wojciech Kowalczyk stwierdził, że Cracovia poprawiła mu humor tą akcją:

Przed spotkaniem kibicem Cracovii zaprezentowali piękną oprawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Odśpiewany został także Hymn Polski.

• Michał Rakoczy - 3 (Filip Rózga - 3)
  • Mikkel Maigaard - 2 (Patryk Makuch - 3)
  • Jani Atanasov - 2 (Takuto Oshima - 3)
  • Patryk Sokołowski - 3 (Karol Knap - 3)
  • Benjamin Källman - 3

Warta Poznań

• Jędrzej Grobelny - 4
  • Jakub Bartkowski - 3
  • Dawid Szymonowicz - 3 (Bogdan Tiru - 3)
  • Dimitris Stavropoulos - 4
  • Mohamed Mezghrani - 3
  • Miguel Luis - 3
  • Maciej Żurawski - 3 (Konrad Matuszewski - 3)
  • Stefan Savić - 3 (Mateusz Kupczak - 3)
  • Tomas Prikryl - 4 (Filip Borowski - bez coeny)
  • Dario Vizinger - 2 (Marton Eppel - 3)
  • Kajetan Szmyt - 3

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Wieczysta Kraków to polskie FC Hollywood. Ekipa, której trenerem jest Sławomir Peszko marzy o awansie do 2. ligi. Dzięki zimowym transferom to może się udać. Oto najmocniejszy skład Wieczystej. Roi się od byłych gwiazd Ekstraklasy.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Polskie FC Hollywood, czyli Wieczysta Kraków. Oto najmocniej...