PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok oberwała od Górnika Łęczna. Dublet Damiana Gąski i długo wyczekiwane przełamanie beniaminka

Jagiellonia oberwała od Górnika Łęczna. Dublet Damiana Gąski
Jagiellonia oberwała od Górnika Łęczna. Dublet Damiana Gąski Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna bardzo długo czekał na drugie zwycięstwo. Udało się w Białymstoku. Z Jagiellonią wygrał 2:1 po dublecie Damiana Gąski.

Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:2

Jeszcze w trakcie pierwszej połowy piłkarze Jagiellonii usłyszeli od kibiców, że hańbią barwy. Gniew trybun był jak najbardziej zrozumiały, bo drużyna nie tylko nie zaistniała w ofensywie, ale na dodatek sprezentowała drugą bramkę.

Nie minęła nawet minuta a Górnik celebrował objęcie prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jasona Lokilo prawym pośladkiem trafił Damian Gąska. Ten sam pomocnik później wykorzystał bląd Xaviera Dziekońskiego, gdy po przechwycie precyzyjnie kopnął przy lewym słupku.

Jagiellonia wprawdzie zaraz po przerwie złapała kontakt, lecz sędzia po analizie VAR nie uznał bramki Fedora Cernycha. Dopiero w końcówce połowę strat odrobił Israel Puerto, gdy w 81 minucie zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Górnik wygrał pierwszy raz w delegacji i zarazem dopiero drugi w sezonie. To przełamanie niemocy sięgającej września, gdy rzutem na taśmę udało się odwrócić wynik z Wisłą Płock (3:2).

Dla Jagiellonii to szósta porażka w sezonie. Drużyna Ireneusza Mamrota miała walczyć o miejsca w czołówce, a póki co zajmuje dopiero jedenastą lokatę.

Piłkarz meczu: Damian Gąska
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Coraz więcej mówi się o odejściu Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa. Legia Warszawa ma zapewnić mu rekordowy kontrakt, a sam szkoleniowiec ma być zainteresowany pracą u mistrza Polski. Co w tej sytuacji zrobi Raków? Klub już szuka potencjalnego następcy, a kandydatów jest kilku. Oto sylwetka każdego z nich!Przeglądaj za pomocą strzałek na klawiaturze lub przesuwaj zdjęcia palcem na swoim smartfonie.

Kto za Papszuna? Kandydaci na nowego trenera Rakowa Częstoch...