Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. - Brakuje konkretów i finalizacji - powiedział w przerwie rozgrywający Zagłębia, Filip Starzyński. W pierwszej odsłonie rzeczywiście tak było. W drugiej prym wiodła Cracovia, która zdominowała gospodarzy i wygrała 2:0. Po bramce strzelili napastnicy "Pasów" - Benjamin Kallman i Patryk Makuch.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Cracovia 0:2 (0:0)

Na początku meczu postraszyło Zagłębie. Akcja została poprowadzona prawą stroną - dogrywał Filip Starzyński, nieźle złożył się Łukasz Łakomy ale uderzenie pomocnika wybronił Karol Niemczycki.

Po pół godzinie gry Zagłębie zdobyło bramkę. Radość z gola nie potrwała nawet sekundę, bo zaraz po trafieniu Jarosława Jacha w górę powędrowała chorągiewka sędziego. Obrońca został złapany na kilkumetrowym spalonym.

Jeszcze przed przerwą "Brązowi" zagrozili. Próbował Filip Starzyński, piłka po jego uderzeniu z dystansu trafiła w słupek.

Na początku drugiej połowy Cracovia wyszła z obiecującą kontrą. Dwójkowa akcja z udziałem Patryka Makucha i Benjamina Kallmana zakończyła się strzałem tego drugiego. Do szczęścia zabrakło jednak kilkunastu centymetrów. Chwilę później znów postraszył Makuch. Były napastnik Miedzi dwa razy był blisko wpisania się na listę strzelców: po kontrze "Pasów", kiedy oddał strzał z ostrego kąta, a jego uderzenie wyłapał Kacper Bieszczad, a w kolejnej akcji nieczysto uderzył po stałym fragmencie gry.

Nerwowo było na ławce gości. Trener bramkarzy, Marcin Cabaj za pretensje obejrzał od Bartosza Frankowskiego czerwoną kartkę i mecz dokończył w telewizji.

Bramkę na 1:0 zdobył Benjamin Kallman obsłużony świetną wrzutką od Otara Kakabadze. Zagubili się obrońcy Zagłębia, którzy nie zdołali przeciąć przeszywającej piłki w szesnastkę. Jest to czwarty gol dla reprezentanta Finlandii w Ekstraklasie.

Końcowy fragment to było prawdziwe oblężenie bramki Bieszczada. Podopieczni Stokowca nie wyglądali jakby chcieli powalczyć o punkt. Wynik ustalił Patryk Makuch po atomowym uderzeniu po krótkim rogu. Były snajper Miedzi miał ułatwione zadanie, bo jego strefa przez chwilę była pusta - wykorzystał moment gdy z murawy zszedł Mateusz Bartolewski, a Zagłębie nie zdążyło się przegrupować po zmianie.

Swoją dezaprobatę wyrazili kibice Zagłębia, którzy po drugim golu nie przestawali buczeć i gwizdać na własnych piłkarzy. Trybuna dopingująca za bramką Cracovii zmieniła się w prawdziwą lożę szyderców, z której dobiegały tylko obraźliwe komentarze przepełnione złością za fatalną grę w wykonaniu "Brązowych".