Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1
Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 Adam Jankowski
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa pokonała w hicie kolejki Raków Częstochowa 3:1. To oznacza, że jej strata w tabeli zmalała z dziewięciu do sześciu punktów. Lider przegrał pierwszy raz od września. Na Łazienkowskiej dobiegła końca jego passa osiemnastu meczów. Czy znowu spektakularnie wypuści mistrzostwo z rąk, tak jak w zeszłym sezonie?

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1

Gdyby Legia poległa w hicie to tak naprawdę pogrzebałaby szanse na tytuł. Jej strata do Rakowa wzrosłaby do dwunastu punktów na osiem kolejek przed końcem. - Nadzieja umiera ostatnia - przekonywał przed meczem skrzydłowy Paweł Wszołek, autor bramki pieczętującej zwycięstwo. - Do końca - apelowali natomiast do niego i jego kolegów ultrasi Legii, prezentując kartoniadę z tym hasłem, kiedy drużyna wyszła na boisko.

Legia miała w tym meczu trudne momenty. Przy minimalnym prowadzeniu sędzia Piotr Lasyk odgwizdał jedenastkę dla Rakowa. Zaraz potem obejrzał jednak powtórkę na VAR i zauważył, że Bartosz Slisz najpierw czysto odbił piłkę, nim przypadkowo trafił w nogę rywala. O karnym w takim przypadku nie mogło być mowy. Raków nie poprzestał. Po kiepskim wprowadzeniu przez Legię tylko ofiarna interwencja Rafała Augustyniaka sprawiła, że nie doszło do wyrównania.

Widowisko na Łazienkowskiej śledził komplet widzów. Większość bramek padła przed przerwą, do 32 minuty. Legia objęła prowadzenie po kwadransie, gdy dośrodkowanie Ernesta Muciego w polu karnym zwieńczył głową Tomas Pekhart. Czech trafił po raz piąty od momentu powrotu do klubu.

Dokładnie kwadrans później czyli w 30 minucie było już 2:0. Akcję całej drużyny zwieńczył Rafał Augustyniak dokładając nogę do podania od Bartosza Kapustki. Na loży honorowej wyskoczył w górę sam prezes Dariusz Mioduski. Jego mina prędko zrzedła, ponieważ szybko odpowiedział głową Bartosz Nowak - i zrobiło się nerwowo.

W drugiej połowie Legia przetrwała kryzysy i w 63 minucie przeprowadziła popisową akcję. Z lewej flanki wrzucił Filip Mladenović, a głową w polu karnym zwycięstwo przypieczętował wspomniany Wszołek. W Warszawie jeszcze nie wszystko stracone.

Dla Rakowa to dopiero trzecia porażka w sezonie - pierwsza od wrześniowej z Cracovią.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Raków Częstochowa (w skali 1-6):