PKO Ekstraklasa. W deszczu, na grząskiej murawie toczył się pierwszy mecz 11. kolejki. Radomiak Radom głównie przez okropne błędy swojego stopera przegrał z Cracovią 0:2. Gospodarze przez niemal całą drugą połowę walczyli w osłabieniu z powodu czerwonej kartki. Wtedy też Pasy ustaliły wynik.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Cracovia 0:2
Cracovia szybko narzuciła swoje warunki, po czym strzeliła gola, zyskała przewagę liczebną i na moment stanęła. O tym jednak za chwilę.

Wszystko co dobre dla Cracovii wzięło się z wpadek Pedro Justiniano. Portugalski stoper jest winny utraty pierwszej bramki. To on po długim zagraniu pozwolił odjechać z piłką Benjaminowi Kallmanowi, który w dogodnym momencie odegrał ją do strzelca, Jakuba Myszora. Cracovia mogła zamknąć mecz jeszcze przed pierwszą połową, lecz Jakub Jugas obił poprzeczkę.

W 55 minucie sędzia Damian Sylwestrzak wyjął z kieszeni czerwoną kartkę, by pokazać ją Justiniano. 22-latek kopnął wychodzącego na czystą pozycję Myszora. Po co więc udawał niewiniątko, skoro wszystko zostało nagrane? Sędziowie VAR tę akcję rzeczywiście analizowali, ale tylko pod kątem ewentualnego ofsajdu pomocnika Cracovii.

Paradoksalnie Radomiak stwarzał największe zagrożenie po wyrzuceniu Justiniano. Wynik końcowy mógł być zupełnie inny, gdyby nie interwencje Karola Niemczyckiego. Nie ma wątpliwości, że bramkarz uchronił Cracovię przed utratą prowadzenia. Po uspokojeniu sytuacji wzniósł ręce w geście triumfu, gdy Benjamin Kallman trafił na 2:0.

Dzięki wygranej Cracovia awansowała na piąte miejsce. Ma o trzy punkty więcej od Radomiaka.

Oceny piłkarzy po meczu Radomiak Radom - Cracovia (w skali 1-6):

Radomiak Radom

• Jakub Ojrzyński - 2
  • Mateusz Grzybek - 3
  • Pedro Justiniano - 1
  • Raphael Rossi - 3
  • Dawid Abramowicz - 3, (Daniel Pik - bez oceny)
  • Luizao - 2, (Mateusz Cichocki - 3)
  • Thabo Cele - 3
  • Filipe Nascimento - 2, (Roberto Alves - 3)
  • Leandro - 3, (Dariusz Pawłowski - 2)
  • Luis Machado - 2, (Lisandro Semedo - bez oceny)