Jakub Maj
Jakub Maj
Górnik Zabrze wygrał 3:0 z Widzewem Łódź w ramach 15. kolejki Ekstraklasy. Ekipa Janusza Niedźwiedzia nie stworzyła sobie wielu klarownych sytuacji. Dwa uderzenia z dystansu i jedno precyzyjne wykończenie akcji na pustą bramkę w wykonaniu gospodarzy wystarczyły, żeby pokonać wicelidera polskiej ligi.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:0 (3:0)

W pierwszych minutach meczu żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji. Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać ponad kwadrans. W 18. minucie goście stracili piłkę blisko linii końcowej. Futbolówkę tuż przed "szesnastką" dostał Szymon Włodarczyk, którym mocnym uderzeniem w stronę dalszego rogu pokonuje Henricha Ravasa! 1:0 dla Górnika! Warto docenić przepiękną asystę Pacheco, który kapitalnie uratował piłkę na linii końcowej boiska.

Sześć minut później mieliśmy już 2:0! Erik Janża urwał się lewą stroną i podał płasko przed pole karne do Lukasa Podolskiego. Ten uderzył lewa nogą bez przyjęcia niemal dokładnie w to samo miejsce, gdzie w 18. minucie piłkę do siatki posłał Szymon Włodarczyk!

Tuż przed przerwą akcja duetu Podolski - Włodarczyk. Niemiec wyszedł sam na sam z Ravasem, ale nie uderzał, a podał do swojego młodszego kolegi, który był lepiej ustawiony. 19-latek bez problemu wykończył akcję. 3:0!

W 49. minucie Widzew miał szansę na bramkę kontaktową. Martin Kreuzriegler ruszył lewą stroną, zabierając czysto piłkę Robertowi Dadokowi. Uderzył zza linii 16. metra, ale niestety obok lewego słupka!

W 65. Henrich Ravas uratował kolegów przed utratą gola! Piłka szła jak po sznurku z lewej strony do prawej. Lukas Podolski podał w "szesnastkę" do Roberta Dadoka, którego mocny strzał odbił bramkarz gości.

Więcej bramek w tym meczu nie zobaczyliśmy. Końcowy rezultat - 3:0 dla Górnika!