PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź zdobył Białystok. Fantastyczny gol Bartłomieja Pawłowskiego z Jagiellonią

Urszula Łobaczewska
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź wygrał pierwszy mecz po awansie. W Białymstoku pokonał Jagiellonię 2:0. Pierwszego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Bartłomiej Pawłowski. Jego trafienie może śmiało kandydować do miana najładniejszego w całym sezonie.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:2

Widzew przyjechał do Białegostoku z nadzieją na pierwszą zdobycz. Miał podstawy, żeby o tym myśleć, skoro w Szczecinie rozegrał niezły, choć nieznacznie przegrany mecz z Pogonią (1:2). Z sektora gości beniaminka wspierało dziś kilkuset sympatyków, ubranych w jednakowe czerwone koszulki.

Widowisko toczyło się w dobrym tempie jak na lipcowe tropiki. Widzew miał swoje momenty, zwłaszcza w drugiej połowie. Przed przerwą bliski zamknięcia akcji na długim słupku był choćby Dominik Kun. Potem tego samego zawodnika na linii zatrzymał interweniujący Zlatan Alomerović.

Siłą Widzewa były dzisiaj ofiarne zachowania obrońców. Sam Patryk Stępiński zablokował trzy groźne próby. Dobrze na linii zachowywał się też bramkarz Henrich Ravas.

I wreszcie przyszła 72 minuta. Do piłki ustawionej w odległości około 30 metrów od bramki podszedł Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy pełniący rolę napastnika kopnął z rzutu wolnego nie do obrony, a Widzew objął prowadzenie.

Nim Jagiellonia otrząsnęła się to Widzew dopełnił dzieła. Tuż przed końcem regulaminowego czasu wynik ustalił Jordi Sanchez. Zmiennik popisał się solową akcją, w której w zasadzie wykiwał czterech rywali.

• Nene - 2 (Fedor Cernych bez oceny)
  • Bartosz Bida - 3 (Mateusz Kowalski - 3)
  • Jesus Imaz - 2
  • Marc Gual - 3 (Andrzej Trubeha bez oceny)

Widzew Łódź:

• Henrich Ravas - 4
  • Patryk Stępiński - 4
  • Mateusz Żyro - 4
  • Bożidar Czorbadżijski - 4 (Martin Kreuzriegler - 4)
  • Karol Danielak - 3 (Juljan Shehu - 3)
  • Dominik Kun - 4
  • Marek Hanousek - 3
  • Fabio Nunes - 4
  • Ernest Terpiłowski - 3 (Jordi Sanchez - 4)
  • Juliusz Letniowski - 3 (Paweł Zieliński bez oceny)
  • Bartłomiej Pawłowski - 5 (Kristoffer Hansen bez oceny)

Piłkarz meczu: Bartłomiej Pawłowski
Atrakcyjność meczu: 6/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kibice Rakowa Częstochowa na meczu z Astaną. Ależ zrobili at...