Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin w 7. kolejce wygrało 1:0 z Pogonią Szczecin, dlatego zła passa "Portowców" nadal trwa. Decydująca bramka padła dopiero kilkanaście minut przed końcem spotkania. Bartosz Klebaniuk miał już na rękach strzał Bartosza Kopacza, ale ostatecznie futbolówka znalazła się z linią.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli bramek, ale optyczną przewagę mieli gospodarze. Pogoń Szczecin przed stratą bramki kilka razy uratował Bartosz Klebaniuk. W 12. minucie Tomasz Pieńko widział daleko wysuniętego bramkarz rywali, który wybiegł w okolice lewego narożnika pola karnego. Skrzydłowy "Miedziowych" przejął piłkę i uderzył wolejem nieznacznie obok bramki.

Najlepsza parada Klebaniuka miała miejsce 10 minut później. Mocne dośrodkowanie Kacpra Chodyny z prawej strony w pole karne. Skąd Tomasz Pieńko uderzył głową w stronę dalszego rogu. Wyciągnięty jak struna bramkarz Pogoni odbił futbolówkę do boku! Efektywne, ale także efektowne.

Goście w doliczonym czasie pierwszej połowy chcieli jeszcze "ukąsić" rywala. Efthymis Koulouris dostał piłkę na 20. metr. Przełożył do lewej nogi, po czym uderzył w środek bramki! Sokratis Dioudis zdołał się "odwinąć" i obronić.

Na bramkę kibice musieli czekać bardzo długo, gdyż do 78. minuty. Mocne dośrodkowanie lewego narożnika boiska. Na 5. metrze najwyżej wyskoczył Bartosz Kopacz, który uderzył głową! Piłka odbiła się od poprzeczki i zza linii bramkowej wypchnął ją Bartosz Klebaniuk. Sędzia spojrzał na zegarek i uznał gola.

Pogoń Szczecin kontynuuje złą passę. To czwarta przegrana "Portowców" w tym sezonie. Ekipa Jensa Gustafssona nie zdobyła punktów od wygranej z Widzewem w lipcu. Zagłębie za to radzi sobie świetnie. "Miedziowi" wskoczyli na pozycję wicelidera.