Pogrzeb Stanisława Tyma. Ostatnie pożegnanie aktora. Artysta spoczął na Powązkach

Redakcja Warszawa
Aktor spoczął na Powązkach.
Aktor spoczął na Powązkach. Aleksy Witwcki
We wtorek odbywa się pogrzeb Stanisława Tyma. Uroczystości żałobne rozpoczęły się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Artysta pozostawił po sobie wiele kultowych produkcji filmowych takich, jak np. „Miś”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Rejs”. Aktor zmarł w wieku 87 lat po długiej chorobie.

Spis treści

Pogrzeb Stanisława Tyma

We wtorek, 17 grudnia br. o godz. 11. 00 rozpoczęło się nabożeństwo żałobne poświęcone zmarłemu Stanisławowi Tymowi – znanemu aktorowi, satyrykowi i felietoniście. Ceremonia miała charakter państwowy. W uroczystościach ostatniego pożegnania wzięli udział członkowie rodziny, przyjaciele, oraz fani.

W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia z ostatniego pożegnania Stanisława Tyma.

Aktor spoczął na Powązkach.

Pogrzeb Stanisława Tyma. Ostatnie pożegnanie aktora. Artysta...

Aktor spoczął na na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Stanisław Tym zmarł 6 grudnia po długiej chorobie. Miał 87 lat.

Stanisław Tym i jego dorobek

Stanisław Tym urodził się 17 lipca 1937 w Małkini Górnej. Największą popularność przyniosły mu role w "Misiu", którego był scenarzystą i współreżyserem, a także w "Rejsie" Marka Piwowskiego oraz w "Rozmowach kontrolowanych" Sylwestra Chęcińskiego. Zrealizował też kultowy film "Ryś". W swoim dorobku artystycznym miał również udział w takich serialach, jak "Czterdziestolatek", "Czterdziestolatek dwadzieścia lat później", "Bank nie z tej ziemi", "Tylko miłość" czy "Spadkobiercy".

W latach 1983-1986 Stanisław Tym pełnił m.in. funkcję dyrektora Teatru Dramatycznego w Elblągu, W kolejnych latach współpracował jako reżyser z Teatrem Rampa w Warszawie oraz stołecznym Teatrem Powszechnym.

Artysta otrzymał wiele nagród, m.in. za najlepszy scenariusz do filmu „Rozmowy kontrolowane” na FPFF w Gdyni w 1992, Nagrodę Kisiela dla najlepszego publicysty w 1998, nagrodę telewizyjnego Pegaza „za poczucie humoru i przenikliwość umysłu” w 2002. W 2010 roku uzyskał też tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
R
Czerwona kultura
T
Tymek
Biedny Tym.

Musi leżeć koło Sthura, profesora bez matury...

A pewnie niedługo i Bolek tam spocznie.

Czym sobie zasłużył, żeby w tak okropnym towarzystwie leżeć?

Gdyby żył w normalnym kraju, to jego ostatnia wolą byłaby uszanowana.

Ale w Polsce nawet twoje zwłoki nie należą do ciebie, w do głupiego urzedasa.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl