Polacy Zdecydowani na Zmiany Dla Dobrego Zdrowia i Długowieczności: Raport "Długie jutro"

Robert Szulc
Robert Szulc
Polacy są skłonni do poświęceń i dbania o zdrowie
Polacy są skłonni do poświęceń i dbania o zdrowie Fot. Tomasz Czachorowski
Polacy wydają się być otwartymi na zmianę stylu życia dla poprawy zdrowia i osiągnięcia długowieczności. Według najnowszego badania przeprowadzonego dla raportu Nationale-Nederlanden „Długie jutro”, aż 80% z nas jest gotowych porzucić nałogi lub złe nawyki, takie jak palenie, spożywanie alkoholu czy unikanie niektórych produktów żywnościowych, na rzecz zdrowego stylu życia.

Stało się jasne, że dla Polaków ilość lat życia jest zdecydowanie ważniejsza niż ich jakość. Badanie wykazało, że co 7. respondent z Polski gotów jest na wymianę jednego roku życia w idealnym zdrowiu za 10 lat w przyzwoitej kondycji, nawet jeśli oznacza to zależność od pomocy innych.

"Wszystko Jest dla Ludzi" – Frakcja Oporu ma 20 proc.

Pomimo przewagi osób gotowych na zmianę, około 20% ankietowanych wyraziło opór wobec podjęcia sugerowanych zmian. Ta grupa preferuje cieszenie się obecnym stylem życia, zgodnie z zasadą „wszystko jest dla ludzi”, nawet kosztem potencjalnego skrócenia życia.

- 68 proc. Polaków deklaruje, że wiedzie zdrowy tryb życia...osoby aktywne fizycznie zazwyczaj odczuwają mniejsze zmęczenie i większą harmonię w sferze mentalnej - mówi Tomasz Zyśko, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i wsparcia sprzedaży w Nationale-Nederlanden, ultramaratończyk.

Pozostałe Kluczowe Aspekty Zdrowego i Długotrwałego Życia

Badanie przeprowadzone dla raportu Nationale-Nederlanden „Długie jutro” wskazuje, że blisko połowa Polaków podkreśla znaczenie bezpieczeństwa finansowego jako drugi najważniejszy czynnik w podróży do „długiego jutra”. Ponadto, zdolność do przystosowania się do zmian w życiu i uczenie się przez całe życie to aspekty, które respondenty uznają za kluczowe w kontekście długowieczności.

Raport „Długie jutro” został opracowany na podstawie badania zrealizowanego przez agencję Indiville na zlecenie Grupy NN. Bazuje on na analizie odpowiedzi 11 585 osób w tym 1 102 mieszkanek i mieszkańców Polski w wieku od 18 do 79 lat. Badanie ilościowe przeprowadzono za pomocą metody CAWI (Computer-Assisted Web Interviewing) między styczniem a lutym 2023 roku.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl

rs

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl