Ponad 100 tysięcy kary dla gdańskiego przedsiębiorcy za nielegalny demontaż samochodów. Takich miejsc na Pomorzu jest kilkadziesiąt

Kamil Kusier
Kamil Kusier
Ponad 100 tysięcy kary dla gdańskiego przedsiębiorcy za nielegalny demontaż samochodów. To początek takich kar na Pomorzu. Czytaj więcej!
Ponad 100 tysięcy kary dla gdańskiego przedsiębiorcy za nielegalny demontaż samochodów. To początek takich kar na Pomorzu. Czytaj więcej! Karolina Bogdewicz | WIOŚ Gdańsk
Ponad 100 tysięcy złotych kary zapłaci przedsiębiorca z Gdańska, który w sposób niezgodny z przepisami prawa prowadził działalność polegającą na demontażu pojazdów. Jak poinformował "Dziennik Bałtycki" Radosław Rzepecki, zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, przedsiębiorcy w rygorze natychmiastowego wykonania wstrzymano działalność dotyczącą przetwarzania odpadów bez wymaganego prawem zezwolenia.

Nielegalny demontaż samochodów na Pomorzu. Są kolejne kary dla przedsiębiorców

O sprawie nielegalnego demontażu samochodów informowaliśmy we wrześniu 2022 roku. Wówczas Pomorski Wojewódzki Inspektorach Ochrony Środowiska w Gdańsku informował nas, że w latach 2021-2022 udało się zidentyfikować 30 miejsc, do których miało dochodzić do niezgodne z przepisami procederu.

Teraz, jak wynika z informacji "Dziennika Bałtyckiego", kolejny już przedsiębiorca został ukarany na łączną kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku nałożył na przedsiębiorcę z Gdańska karę 80 000 zł na prowadzenie nielegalnego demontażu pojazdów - tłumaczy "Dziennikowi Bałtyckiemu" Radosław Rzepecki, zastępca PWIOŚ w Gdańsku. Wymierzając karę, wzięto pod uwagę, że zdemontowano co najmniej 20 pojazdów. Jednocześnie stwierdzono w trakcie kontroli wycieki wprost do gruntu płynów eksploatacyjnych, oraz że nie było zabezpieczenia zdemontowanych pojazdów, a także pochodzących z nich odpadów przed działaniem czynników atmosferycznych.

Ponadto w ramach postępowania pokontrolnego nałożono kary za:

  • Magazynowanie odpadów na terenie, do którego przedsiębiorca nie posiadał tytułu prawnego – 50 000 zł;
  • Nie posiadanie wpisu do Bazy Danych Odpadowych prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego w tym nieprowadzenie ewidencji odpadów – 5 000 zł.

- Dodatkowo w rygorze natychmiastowego wykonania wstrzymano przedsiębiorcy działalność dotyczącą przetwarzania odpadów bez wymaganego prawem zezwolenia - dopowiada Radosław Rzepecki.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl