Rozbłyski na Słońcu powodują nie tylko burze magnetyczne, które zakłócają strukturę Ziemi, ale mają również wpływ na nasze samopoczucie. Z obserwacji naukowców wynika, że Słońce obecnie dosłownie „kipi” , a potężne rozbłyski, które zakłócają technologie powodują również, że ludzie czują się źle.
Zorze polarne i ból głowy
Część potężnych rozbłysków wyrzuca materię słoneczną w kierunku naszej planety, powodując zaburzenia w ziemskiej magnetosferze. Konsekwencjami są m.in. zorze polarne, albo problemy z przesyłaniem danych, a niektórzy ludzie mogą mieć złe samopoczucie.
Naukowcy od lat starają się ustalić wyraźny związek między bólami głowy, wysokim ciśnieniem krwi i bólami stawów z zaburzeniami magnetycznymi, ale na razie bezskutecznie. Jeśli jednak dana osoba cierpi na choroby przewlekłe lub obniżone zdolności adaptacyjne organizmu, wówczas może reagować na zmiany w atmosferze.
Kto jest najbardziej zagrożony?
Zagrożone są osoby osłabione, osoby z chorobami przewlekłymi, dzieci, kobiety w ciąży. Choroby przewlekłe należy kompensować i monitorować je, by nie doszło do przełomów nadciśnieniowych i ataków arytmii.
Znacznie częstszym i mniej niebezpiecznym przykładem wpływu burz magnetycznych na technologię są zakłócenia w komunikacji, komunikacji radiowej, komunikacji ze statkami kosmicznym.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!