Taka praca to marzenie wielu osób, które nie garną się co zajęć przynoszących im co miesiąc dochód. Niemiecka Agencja Kosmiczna DRL zapłaci za 60 dni leżenia w łóżku, wcześniejszą aklimatyzację oraz późniejszą rehabilitację, która ma pomóc wrócić do normalności. Nadal zainteresowane? To czytajcie dalej.
NASA zapłaci za leżenie w łóżku
Praca oferowana przez NASA jest badaniem mającym udoskonalić program kosmiczny, a raczej funkcjonowanie jego zespołu, który przez warunki panujące w kosmosie, sporą część swojego czasu musi poświęcać na uprawienie sportu. Agencja będzie chciała jak najwierniej odtworzyć warunki, w których astronauci żyją na co dzień w kosmosie. I tu zaczynają się schody.
Otóż, uczestniczki badania będą musiały leżeć z głową pochyloną dokładnie o sześć stopni w dół. Spowoduje to zmniejszenie przepływu krwi do kończyn. Wszystko, co będą robić, czyli jedzenie, tzw. toaleta czy relaks, ma odbywać się w pozycji leżącej. Zespół badawczy przez całą dobę będzie nadzorował, czy ochotniczki nie wstają ani nie podnoszą głowy.
To warunki zbliżone do tych, w jakich na co dzień żyją astronauci. Przebywanie w stanie nieważkości osłabia mięśnie i powoduje przesuwanie płynów ustrojowych w kierunku głowy. Podobnie dzieje się, gdy ktoś długo przebywa w pozycji leżącej. Stąd właśnie leżenie w łóżku.
Zanim jednak badanie zostanie rozpoczęte, ochotniczki przejdą aklimatyzację, by warunki, w których będą funkcjonować przez dwa miesiące, nie były szokiem dla ich organizmu. Badanie w Kolonii ma trwać w sumie 89 dni, zaś po nim NASA ma zapewnić 14-dniową rehabilitację pozwalającą wrócić do normalności.
Praca dla kobiet w NASA
Aby wziąć udział w badaniu, trzeba jednak spełnić określone warunki. NASA poszukuje kobiet pomiędzy 24 a 50 rokiem życia. Zgłaszać mogą się tylko zdrowe kobiety o określonym BMI (19-30 kilogramów na metr kwadratowy), które mierzą pomiędzy 153 cm a 190 cm wzrostu. Muszą to być osoby niepalące.
Początek badania planowany jest na wrzesień 2019 roku. Odbędzie się ono w Niemieckim Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki w Kolonii. W badaniu wezmą udział 24 osoby.
Zapisy na badanie i szczegółowe informacje: TUTAJ
Zobacz: "Potrzebujemy współpracy Rosji i USA, by sprostać wyzwaniom kosmosu". Powitanie ekspedycji z Sojuza MS-12 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
