Próba sił - Grand Slam Track Michaela Johnsona kontra Diamond League Sebastiana Coe. Trwa bitwa o najlepszych, w tym o polskie nazwisko...

Paweł Wiśniewski
Natalia i Konrad Bukowieccy w nowojorskim Central Parku, w centrum Manhattanu
Natalia i Konrad Bukowieccy w nowojorskim Central Parku, w centrum Manhattanu www.instagram.com/nataliaakaczmarek
Nieco już opadły emocje związane ze ślubem Natalii Kaczmarek i Konrada Bukowieckiego. Było panieńskie i kawalerskie, było huczne wesele we wsi Wilimy na zachodnim brzegu jeziora Dadaj na Mazurach, były i poprawiny… Zatem czas ochłonąć i udać się w podróż poślubną. A kiedy można połączyć przyjemne z pożytecznym - to już idylla. Państwo Bukowieccy przebywają właśnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zamierzają odwiedzić kilka miejsc.

I nie jest wykluczone, że spotkają się tam z samym… Michaelem Johnsonem, który cały czas szuka gwiazd do udziału w konkurencyjnym dla Diamentowej Ligi cyklu mityngów Grand Slam Track i negocjuje z poszczególnymi zawodnikami indywidualne warunki kontraktu!

Tak, tak, jest to wielce prawdopodobne. Otóż Michael Johnson - jeden z najwybitniejszych biegaczy amerykańskich w historii,były rekordzista świata w biegu na dystansie 400 metrów, 4-krotny mistrz olimpijski i 8-krotny mistrz świata jest pomysłodawcą Grand Slam Track.

W założeniu ma mieć formułę globalną, w której startują tylko najlepsi. Prezesem i dyrektorem operacyjnym jest Steve Gera - były dowódca plutonu w United States Marine Corps (Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych), który doświadczenie zawodowe zdobywał w Philadelphia 76ers (koszykówka), Cleveland Browns (futbol amerykański) i San Diego Chargers (futbol amerykański), właściciel agencji sportowej Gains Group.

Michael Johnson pełni funkcję komisarza, a więc zajmuje się koordynowaniem bieżących działań, w tym pertraktacjami z wybranymi sportowcami.

Grand Slam Track jest przedsięwzięciem hybrydowym - główna siedziba znajduje się Los Angeles, a biura w Nowym Jorku, Dallas, Londynie, a nawet Nowym Meksyku! Większość pracowników mieszka w L.A. i właśnie tu jest centrum dowodzenia.

Aktualnie, Michael Johnson, którego wygląd przypominał kaczkę, a bieganie Statuę Wolności, robi wszystko, aby rywalką fenomenalnej Sydney McLaughlin-Levrone była w GST genialna Niderlandka Femke Bol! Czyli rekordzistka świata kontra rekordzistka Europy w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki...

„Płaskie” 400 metrów pań - wchodzące w skład tzw. bloku konkurencji Long Sprints (200 metrów + 400 metrów) - nie ma na razie zakontraktowanej żadnej gwiazdy. Bez wątpienia, Johnsonowi marzy się podpisanie umów z najlepszymi specjalistkami biegu na dystansie jednego okrążenia, w tym naszą Natalią Bukowiecką!

Z Dominikanką Marileidy Paulino, Nigeryjką z paszportem Bahrajnu Salwą Eid Naser, Rhasidat Adeleke z Irlandii czy Jamajką Nickishą Pryce nie powinno być problemów...

A tak się składa, że świeżo poślubiona brązowa medalistka olimpijska (2024), wicemistrzyni świata (2023), mistrzyni Europy (2024) i rekordzistka Polski (48.90 - 20 lipca 2024, Londyn), podróżuje z mężem po USA. Zaliczyła już Nowy Jork, a kolejnym, naturalnym kierunkiem wydaje się… Los Angeles.

I to bynajmniej nie z powodu rekonesansu przed Igrzyskami XXXIV Olimpiady w 2028 roku…

Pula nagród w Grand Slam Track wynosi 12 600 000 dolarów, a najlepsi będą w stanie zarobić nawet 500 000 $! Kuszące, prawda…?

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl