Prof. Przemysław Czarnek chciałby zasiadać w komisji śledczej ds. tzw. wyborów kopertowych. To „wielka obłuda ze strony PO”

Lidia Lemaniak
sylwia dąbrowa / polska press
Przemysław Czarnek, były minister edukacji i nauki, chciałby zasiadać w komisji śledczej ds. tzw. wyborów kopertowych. – Twierdzę, że to jest wielka obłuda ze strony Platformy Obywatelskiej, która sama zablokowała wybory. Teraz robi komisję śledczą w tej sprawie – powiedział Czarnek w rozmowie z i.pl.

Większość sejmowa chce powołania komisji śledczych

We wtorek w Sejmie odbyły się debaty nad projektami uchwał ws. powołania komisji śledczych ds. Pegasusa, ds. wyborów kopertowych i do spraw tzw. afery wizowej. Projekty trafiły do dalszych prac w Komisji Ustawodawczej.

W jakiej komisji chciałby zasiadać prof. Czarnek?

Przemysław Czarnek, były minister edukacji i nauki, poseł Prawa i Sprawiedliwości pytany przez i.pl o to, w jakiej komisji śledczej chciałby zasiadać, odpowiedział, że w tej do spraw wyborów 10 maja 2020 roku.

– Twierdzę, że to jest wielka obłuda ze strony Platformy Obywatelskiej, która sama zablokowała wybory. Teraz robi komisja śledczą w tej sprawie – dodał.

Dopytywany, czy jego zdaniem komisje śledcze wyjaśnią jakąkolwiek aferę, czy będą służyć tylko robieniu show, Przemysław Czarnek wyjaśnił, że powołanie tak wielu komisji świadczy o „indolencji, niekompetencji, braku możliwości realizacji obietnic wyborczych ze strony Platformy Obywatelskiej”.

Szczegóły projektów uchwał ws. komisji śledczych

Pierwszy projekt uchwały ma na celu powołanie „Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego”. Pierwotnie głosowanie miało się odbyć tą drogą z powodu pandemii COVID-19, ostatecznie głosowanie odbyło się tradycyjnie.

Drugi projekt uchwały dotyczy „powołania Komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Polski od 1 stycznia 2019 roku do 20 listopada 2023 roku”.

Trzeci projekt dotyczy powołania „Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystywaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej w okresie od dn. 16 listopada 2015 roku do dn. 20 listopada 2023 roku”.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

ag

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość Gość
Kulisy Sejmu prezentują...
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl