Policjanci z Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze narkotykowym.
Kilka dni temu zaskoczeni mieszkańcy stolicy Małopolski zobaczyli funkcjonariuszy z bronią blokujących ulicę na krakowskim Zabłociu. Teraz na jaw wychodzą szczegóły akcji.
Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, zatrzymali w różnych rejonach Krakowa, w tym samym czasie, łącznie 4 mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat, których następnie doprowadzili do małopolskiej Prokuratury Krajowej.
Przedstawione im przez prokuratora zarzuty, dotyczyły przestępstw narkotykowych, prania pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas akcji funkcjonariusze wykonali także szereg przeszukań przejmując m.in. broń, maczetę i rożne narkotyki, a także gotówkę. Zabezpieczony materiał dowodowy będzie teraz wnikliwie analizowany przez śledczych. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z bronią na krakowskim Zabłociu. Duża akcja....
Okoliczności działania tej grupy przestępczej są wyjaśniane przez policjantów CBŚP i prokuratora od dwóch lat. Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się m in. wewnątrzwspólnotowym przemytem dużej ilości narkotyków z Hiszpanii i następnie wprowadzaniem ich do obrotu na terenie Polski.
- Wszystko wskazuje na to, że grupa działała w Krakowie, Katowicach, Sosnowcu i innych miejscowościach województw śląskiego i małopolskiego, a także na terenie Hiszpanii. Jak wynika z materiału dowodowego jeden z podejrzanych dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia 181 kg marihuany o wartości czarnorynkowej ok. 3 mln złotych. Dodatkowo jest podejrzany o podjęcie działań mających na celu ukrycie przestępczego pochodzenia tych pieniędzy - informuje CBŚP.
Działalność tej grupy, jak również rola poszczególnych jej członków, jest cały czas wyjaśniana przez śledczych, którzy ustalają m.in. ile substancji narkotycznych mogło zostać przemycone i następnie wprowadzone na rynek w Polsce. Łącznie w sprawie występuje już 16 podejrzanych, w tym jedna osoba jest podejrzana o kierowanie tą grupą przestępczą.
- Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Ksiądz nie będzie miał wyboru
- Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku
- Podwyżki opłat i cen w 2022 r. Nie tylko prąd i gaz. Co zdrożeje i o ile?
- Sylwestrowa zabawa w klubie Energy 2000 w Przytkowicach
- Nowy rok przynosi duże podwyżki w aptekach. Więcej zapłacimy za 500 lekarstw [LISTA]
- Ruszyła rozbiórka wiaduktu w centrum miasta. Wielkie zmiany w organizacji ruchu!
