Jakub Jabłoński
PAP/Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Wielkie emocje w Radomiu. Beniaminek z Niepołomic zdołał zremisować na nowo otwartym obiekcie Radomiaka Radom. Gospodarze od 49. minuty przegrywali 0:1, ale dwie minuty później Pedro Henrique uratował punkt w starciu z maszyną Tomasza Tułacza.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 1:1

Lepiej w mecz weszli jednak przyjezdni z Niepołomic, którzy całkiem nieźle zaprezentowali się w pierwszym kwadransie. Podopieczni Tomasza Tułacza mieli dwie znakomite sytuacje i jeśli myśleli o dobrym rezultacie tutaj w Radomiu to powinni je byli wykorzystać. Najpierw Mesanović w 9. minucie nie wykorzystał kapitalnego zagrania Huberta Tomalskiego, a potem o parę centymetrów po strzale głową pomylił się Craciun.

Potem drużyna gospodarzy powoli przejmowała inicjatywę. Zwieńczeniem takiego stanu rzeczy był ten feralny rzut karny Rafała Wolskiego. Kozieniczanin wywalczył "jedenastkę", ale nie zdołał jej skutecznie wyegzekwować.

Następnie podopieczni Constantina Galcy mieli jeszcze parę dogodnych okazji, a najlepszą miał w głównej mierze Mateusz Cichocki, który podobnie do Craciuna pomylił się minimalnie po stale głową. Dodatkowo Pedro Henrique koło 40 minuty znalazł się tuż przed samym Zychem, ale uderzył obok bramki.

Mocny początek drugiej połowy

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla przyjezdnych z województwa małopolskiego. Gracze Tomasza Tułacza szybko objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Sołowieja w 49. minucie, który z najbliższej odległości wbił piłkę do sitaki gospodarzy. Radość gości nie trwała jednak długo.

Dwie minuty później Semedo dograł do Pedro Henrique, który dopełnił formalności i strzelił do pustej bramki Oliwiera Zycha. Gospodarze szybko odpowiedzieli na mocny cios beniaminka.

Pierwsze sobotnie spotkanie w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się bramkowym remisem. Radomiak tylko remisuje z beniaminkiem Puszczą Niepołomice 1:1.

• Rafał Wolski - 3 (Leandro - 3)
  • Luis Machado - 3 (Leonardo Rocha - bez oceny)
  • Pedro Henrique - 4

Puszcza Niepołomice:

• Oliwier Zych - 3
  • Marcel Pieczek - 3 (Paweł Olszewski - bez oceny)
  • Artur Craciun - 3
  • Łukasz Sołowiej - 4
  • Roman Jakuba - 3
  • Bartłomiej Poczobut - 3
  • Wojciech Hajda - 3
  • Jakub Bartosz - 3 (Artur Siemaszko - 3)
  • Hubert Tomalski - 3 (Kamil Zapolnik - bez oceny)
  • Mateusz Cholewiak - 2 (Michał Koj - bez oceny)
  • Muris Mesanović - 3

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...