Real Madryt zagra z Bayernem Monachium o posadę Zinedine'a Zidane'a? "Jego głowa wisi na szubienicy"

Tomasz Biliński
Cristiano Ronaldo w pierwszym meczu z Bayernem Monachium nie strzelił gola. Wyręczyli go w tym Marcelo i Asensio. imago/Revierfoto/EAST NEWS
LIGA MISTRZÓW. REAL MADRYT - BAYERN MONACHIUM. Real Madryt wygrał pierwsze półfinałowe starcie z Bayernem Monachium 2:1. Rewanż we wtorek na Santiago Bernabeu. Jeśli "Królewscy" chcą zdobyć pierwsze trofeum w tym roku, nie powinni kusić losu, jak w poprzedniej rundzie przeciwko Juventusowi. - Tym bardziej im na tym zależy, bo posada Zinedine'a Zidane'a wisi na szubienicy. Jeśli Real wygra Ligę Mistrzów, to Francuz przerwa, jeśli nie, to różnie może być - stwierdził był bramkarz reprezentacji Polski Radosław Majdan.

W ćwierćfinale Real Madryt gładko wygrał w Turynie 3:0. W rewanżu Juventus odrobił straty i do 90. minuty prowadził 3:0. Dogrywki jednak nie było, bo w doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny, pokonując Wojciecha Szczęsnego.

- Gdyby nie ten mecz, powiedziałbym, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Historia nas jednak nauczyła, że nawet FC Barcelona może przegrać, a "Królewscy" cudem uniknąć dogrywki. Ale nic nie zdarza się dwa razy. Bayernowi będzie bardzo trudno odrobić straty. Drużyna Realu na pewno wyciągnęła wnioski z poprzedniej rundy. Poza tym wydaje się, że ona trochę zlekceważyła wtedy rywala. Teraz tego nie zrobią. Tym bardziej, że grają o dalsze losy ich trenera - podsumował był piłkarz m.in. Wisły Kraków i Pogoni Szczecin.

Mecz Realu z Bayernem we wtorek o godz. 20.45. Transmisja w Canal+.

Dzień później o tej samej porze AS Roma podejmie Liverpool, z którym w pierwszym spotkaniu, na Anfield Road, przegrała 2:5. Oprócz Canal+ starcie pokaże TVP 1.