Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów nareszcie wygrał mecz w Ekstraklasie. "Niebiescy" pewnie pokonali Piast Gliwice 3:0. Ozdobą spotkania była bramka w wykonaniu Sikory. Pomocnik zdjął pajęczynę z okienka.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 3:0 (1:0)

Spotkanie od samego początku miało bardzo dobre tempo. To był ostatni dzwonek dla Ruchu Chorzów, aby zacząć łapać punkty i wychodzić ze strefy spadkowej, dlatego podopieczni Janusza Niedźwiedzia byli bardzo zmotywowani. Niezwykle ciekawie zaczęło się robić około 30. minuty. Adam Vlkanova zakręcił na prawej stronie rywalem i wpadł w pole karne. Tam po starciu z Jakubem Holubkiem padł na murawę. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno"! Do piłki podszedł Daniel Szczepan. Karol Szymański rzucił się w stronę lewego słupka, ale zostawił rękę na środku i odbił atomowy strzał napastnika. Dobitkę sprzed pola karnego również powstrzymał. Niezwykle efektowne interwencje golkipera.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Kilka minut później Daniel Szczepan dostał piłkę przed polem karnym. Nerwowo interweniowali Jakub Czerwiński i Arkadiusz Pyrka, po czym piłka spadła pod nogi Roberta Dadoka, który postanowił uderzyć. Futbolówka po rykoszecie od Jakuba Holubka wpadła do bramki.

W 53. minucie Ruch Chorzów dostał kolejną "jedenastkę". Tym razem faulowany był Daniel Szczepan. Sam poszkodowany podszedł do rzutu karnego i teraz wygrał pojedynek z Szymańskim. Strzelił jednak w ten sam róg. "Niebiescy" wyszli już na dwubramkowe prowadzenie.

To jednak nie było ostatnie słowo Ruchu Chorzów. W 66. minucie po aucie i krótkiej wymianie podań piłkę w "szesnastce" dostał Patryk Sikora. Poprawił sobie ją, by technicznym uderzeniem w stronę dalszego górnego zdjąć pajęczynę z okienka!

Oceny piłkarzy po meczu Ruch Chorzów - Piast Gliwice (w skali 1-6):

Ruch Chorzów

• Dante Stipica - 4
  • Patryk Stępiński - 4
  • Szymon Szymański - 3
  • Josema - 4
  • Tomasz Wójtowicz - 3 (Mateusz Bartolewski - 3)
  • Robert Dadok - 4
  • Patryk Sikora - 5
  • Juliusz Letniowski - 4 (Filip Starzyński - 3)
  • Adam Vlkanova - 4 (Tomasz Foszmańczyk - bez oceny)
  • Miłosz Kozak - 3 (Filip Wilak - 3)
  • Daniel Szczepan - 4 (Soma Novothny - 3)

Piast Gliwice

• Karol Szymański - 3
  • Jakub Holubek - 2
  • Jakub Czerwiński - 3 (Miguel Munoz - 2)
  • Ariel Mosór - 2
  • Arkadiusz Pyrka - 3
  • Patryk Dziczek - 3 (Jorge Felix - 3)
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3
  • Michał Chrapek - 3 (Tihomir Kostadinov - 2)
  • Michael Ameyaw - 2 (Piotr Liszewski - bez oceny)
  • Serhij Krykun - 3 (Miłosz Szczepański - 3)
  • Fabian Piasecki - 3

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Wieczysta Kraków to polskie FC Hollywood. Ekipa, której trenerem jest Sławomir Peszko marzy o awansie do 2. ligi. Dzięki zimowym transferom to może się udać. Oto najmocniejszy skład Wieczystej. Roi się od byłych gwiazd Ekstraklasy.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Polskie FC Hollywood, czyli Wieczysta Kraków. Oto najmocniej...