Rusza posiedzenie Sejmu. W planach wotum nieufności wobec Adama Bodnara i informacja premiera ws. protestów rolników

Adam Kielar
Adam Kielar
Wideo
od 7 lat
W środę rusza dwudniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, a także nowelizacją ustawy o Krajowej Sieć Onkologicznej. Premier Donald Tusk ma także udzielić informacji ws. działań rządu dotyczących protestów rolniczych.
Rusza kolejne posiedzenie Sejmu.
Rusza kolejne posiedzenie Sejmu. Sylwia Dąbrowa / Polska Press

Spis treści

Posiedzenie Sejmu. Czym zajmą się posłowie?

Obrady rozpoczną się w środę około godziny 10. Pierwszym punktem według opublikowanego na stronach Sejmu będzie sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej.

W dalszej kolejności posłowie usłyszą informację na temat działalności Krajowej Rady Sądownictwa oraz sprawozdanie ministra sportu i turystyki na temat Bonu Turystycznego w latach 2020-2023.

Obrady Sejmu w czwartek

Czwartek, będący drugim dniem szóstego posiedzenia Sejmu, rozpocznie się od pytań oraz informacji w sprawach bieżących. Jednak to kolejny punkt harmonogramu zapowiada się najbardziej emocjonująco.

Parlamentarzyści rozpatrzą wówczas wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Adama Bodnara.

Plan prac Sejmu

Blok głosowań, zaplanowany na czwartek, obejmuje między innymi pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „Tak dla rodziny, nie dla gender”, jak również wybór uzupełniający do komisji śledczej ds. wyborów kopertowych.

Po południu posłowie otrzymają również informację premiera Donalda Tuska dotyczącą działań rządu w związku trwającymi w Polsce protestami rolniczymi.

Sejm oraz Senat RP mają także otrzymać informację o udziale Polski w pracach Unii Europejskiej w okresie lipiec-grudzień 2023 r.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl