Sejm wznawia pierwsze posiedzenie X kadencji. Czy posłowie wybiorą przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii?

OPRAC.:
Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Posłowie w czwartek mają zająć się wyborem przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii.
Posłowie w czwartek mają zająć się wyborem przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Fot. Sylwia Dąbrowa
W czwartek Sejm wznowił pierwsze posiedzenie X kadencji. Posłowie mają zająć się sprawozdaniem komisji ustawodawczej o projekcie uchwały autorstwa KO ws. powołania komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego. Na czwartek zaplanowane zostało również głosowanie nad wyborem przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

W czwartek Sejm wznowi obrady. Czym zajmą się posłowie?

W czwartek Sejm będzie kontynuował pierwsze posiedzenie X kadencji. Izba niższa zajmie się sprawozdaniem komisji ustawodawczej o projekcie uchwały autorstwa KO ws. powołania komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego. Pierwotnie głosowanie miało się odbyć tą drogą z powodu pandemii COVID-19, ostatecznie głosowanie w wyborach prezydenckich odbyło się tradycyjnie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Co dalej ze wsparciem odbiorców energii?

Posłowie będą także zajmować się sprawozdaniem Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Finansów Publicznych o poselskim projekcie nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw.

Wniesiony przez grupę posłów Polski 2050-TD i KO projekt zakłada przedłużenie do połowy 2024 r. maksymalnych cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 412 zł za MWh netto do obecnego poziomu limitu zużycia, pomniejszonego o 50 proc., ponieważ przepisy mają obowiązywać przez pół roku. Powyżej limitu zachowana ma być stawka 693 zł za MWh, jako cena maksymalna. Płacić ją mają także samorządy i podmioty użyteczności publicznej. Projekt utrzymuje obecne rozwiązania dotyczące ograniczenia cen gazu i ciepła.

Czy posłowie wybiorą przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii?

Na czwartek zaplanowano także głosowania m.in. nad wyborem przewodniczącego Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15.

rs

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na i.pl Portal i.pl