Skandal po meczu w Warszawie. Szkoccy kibice obrażali rodzinę królewską

Michał Perzanowski
PAP/EPA
Liga Mistrzów wróciła do Warszawy po sześciu latach, ale nie za sprawą polskiego zespołu. Szachtar Donieck gościł Celtic Glasgow. Spotkanie zostało zakłócone przez skandaliczny transparent wywieszony przez kibiców gości.

W Wielkiej Brytanii trwa 10-dniowa żałoba po śmierci królowej Elżbiety II. Nie zważając na smutny dla Brytyjczyków okres kibice Celtiku wywiesili obraźliwy dla korony baner. Treść "F**k the crown" była obecna przez całe spotkanie. Stewardzi nie zainterweniowali, a flaga zniknęła dopiero po meczu, gdy fani opuszczali stadion.

Czy Celtic zostanie ukarany przez UEFA? Federacja zabrania eksponowania treści politycznych na stadionie. Szkoci mogą podzielić los fanów Liverpoolu, którzy przed wtorkowym spotkaniem z Ajaksem gwizdali w trakcie minuty ciszy poświęconej zmarłej królowej.

Najsłynniejszy piłkarski hymn wybrzmiał na stadionie Legii. Niestety - jest to okoliczność nadzwyczajna, a na murawie mierzył się ukraiński Szachtar Donieck ze szkockim Celtikiem Glasgow. Z uwagi na napaść Rosji na Ukrainę to właśnie Stadion Wojska Polskiego w Warszawie będzie domem Ukraińców w LM. Pierwszy "domowy" mecz Szachtara zakończył się wynikiem 1:1.

Szachtar Donieck - Celtic FC 1:1

Bramki: Mykhailo Mudryk (29') - Artem Bondarenko (sam.) (10')

LIGA MISTRZÓW w GOL24

W 2. kolejce fazy grupowej mistrz Polski zmierzy się z rywalem, którego raz odprawił już z kwitkiem w europejskich pucharach. Mowa o Austrii Wiedeń, która doskonale pamięta emocjonującą dogrywkę przy Bułgarskiej. Postanowiliśmy więc przypomnieć które mecze Lecha w XXI wieku wzbudziły największe emocje i zapisały się na zawsze w historii poznańskiego klubu.Zobacz ranking -->