OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
Śląsk Wrocław wygrał 1:0 z Piastem Gliwice w ramach 9. kolejki Ekstraklasy. WKS mógł strzelił więcej bramek, ale w końcówce meczu Erik Exposito zmarnował kilka dobrych sytuacji.

Bramka w meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice [WIDEO]

Naprawdę ciekawie w meczu Śląska z Piastem zaczęło się robić dopiero pod koniec pierwszej połowy. Do tego momentu gra toczyła się głównie w środkowej strefie i bramkarze byli bezrobotni. Oba zespoły grały zbyt wolno i ostrożne, aby przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę rywali.

Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie już nic ciekawego się nie wydarzy, Śląsk szybko wznowił grę z autu, piłka trafiła do Erika Exposito, który odegrał do Matiasa Nahuela, a ten pięknie przymierzył w górny róg bramki i Frantisek Plach był bezradny. Gol był wyjątkowej urody.

Piast wyraźnie chciał jeszcze przed przerwą odrobić straty, przyspieszył grę i śmielej zaatakował. Nadział się jednak na kontratak, który faulem na żółtą kartkę przerwał Arkadiusz Pyrka. Kilka minut później, już w doliczonym czasie sytuacje się powtórzyła – ponownie lewą stroną przedzierał się Jegor Macenko, ponownie faulował Pyrka i ponownie obejrzał żółty kartonik. Ponieważ było to drugie upomnienie prawego obrońcy Piast, musiał opuścić boisko.

W ostatnich minutach goście ruszyli już całym zespołem do przodu, ale efekt tego był taki, że wyraźnie zmęczenie nie mieli już sił na wracanie się i Śląsk mógł, a nawet powinien zdobyć drugiego gola. Dwie wyśmienite okazje miał Exposito. Najpierw fatalnie strzelił z pola karnego mając już przed sobą tylko Placha. Kilka minut później Hiszpan wywalczył rzut karny, sam podszedł do piłki i huknął w poprzeczkę. (PAP)

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

• Bramka: 1:0 Matias Nahuel (41).
  • Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński, Piotr Samiec-Talar; Piast Gliwice: Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk.
  • Czerwona kartka za drugą żółtą – Piast Gliwice: Arkadiusz Pyrka (45+1).
  • Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
  • Widzów: 17 902.
  • Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Aleks Petkow, Łukasz Bejger, Jegor Macenko (89. Aleksander Paluszek) – Burak Ince (63. Mateusz Żukowski), Patrick Olsen, Petr Schwarz, Peter Pokorny (84. Daniel Łukasik), Matias Nahuel (84. Piotr Samiec-Talar) - Erik Exposito.
  • Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Tomas Huk, Alexandros Katranis - Serhij Krykun (56. Gustaw Holubek), Michał Chrapek (78. Damian Kądzior), Thomas Hateley (56. Miłosz Szczepański), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw - Gabriel Kirejczyk (46. Jorge Felix).

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...