Śląsk – Spójnia: Wymarzona inauguracja sezonu! Blisko sto punktów WKS-u [ZDJĘCIA]

Dawid Foltyniewicz
Śląsk Wrocław z przytupem wszedł w nowy sezon Energa Basket Ligi! Mistrzowie Polski w 1. kolejce pokonali w Hali Orbita PGE Spójnię Stargard 99:66. Najwięcej punktów dla „Trójkolorowych” zdobył Łukasz Kolenda (23).

Kibice Śląska dopisali na inaugurację nowego sezonu Energa Basket Ligi. W sobotni wieczór Hala Orbita wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Koszykarzom WKS-u wsparcie kibiców było potrzebne już na początku meczu. Goście zaczęli spotkanie od serii 7:0. Złą passę przełamał Aleksander Dziewa, który zdobył dla „Trójkolorowych” pierwsze punkty w nowym sezonie. Z biegiem czasu wrocławianie uszczelnili defensywę i poprawili skuteczność, dzięki czemu skończyli I kwartę przy prowadzeniu 25:13.

Rozpędzony Śląsk w II kwarcie nie zamierzał spuszczać z tonu. Największa w tym zasługa Łukasza Kolendy, który imponował swoimi największymi atutami – rzutami z dystansu i szybkimi wejściami pod kosz, które często kończyły się nie tylko punktami, ale także faulami rywali. Przyjezdni mieli ogromne problemy z wypracowaniem czystych pozycji rzutowych, a kolejne „czapy” założone przez zawodników WKS-u zapewne odbierały graczom Spójni nadzieje na zwycięstwo. Obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 51:34 dla mistrzów Polski.

Po zmianie stron Kolenda już tak nie błyszczał, czego nie można powiedzieć o Dziewie. 24-latek w ciągu dwóch minut po wznowieniu gry zapisał na swoim koncie osiem punktów, zaliczając dwa celne rzuty za trzy. Dziewa zasłużył na chwilę odpoczynku i do końca trzeciej kwarty rolę środkowego w zespole Śląska pełnił Arciom Parachouski, który krótko po wejściu na parkiet zdobył swoje pierwsze „oczka” w Energa Basket Lidze. Śląsk po trzeciej kwarcie prowadził 82:48. W ostatnich dziesięciu minutach WKS chciał więc zapolować nie tylko na zwycięstwo, ale również przekroczenie bariery stu punktów.

Drużyna ze Stargardu dopiero w końcówce sobotniego starcia postawiła WKS-owi trudniejsze warunki. Na niewiele się to jednak zdało – podopieczni Andreja Urlepa wygrali z ogromną przewagą 99:66. Mistrzowie Polski – choć w mocno zmienionym składzie – pokazali, że w sezonie 2022/2023 stać ich będzie na wiele.