Maciej Noskowicz
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra rozegrali sparing ze Śląskiem Wrocław.
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra rozegrali sparing ze Śląskiem Wrocław. Facebook.com/Basketzg
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra stoczyli wyrównany mecz z mistrzem Polski, który – podobnie jak zielonogórzanie – mocno przemeblował skład. Śląsk Wrocław w hali CRS był nieznacznie lepszy, wygrał 84:78.

Po pierwszej połowie wrocławianie prowadzili nieznacznie - 46:43. Decydująca dla losów sparingu była trzecia kwarta. Goście odjechali na bezpieczną, 15-punktową przewagę. Po 30 minutach było 68:53 głównie dzięki świetnej grze Jeremiaha Marlina, zdobywcy 21 punktów oraz Jakuba Nizioła (24 pkt.). W ostatniej odsłonie Zastal próbował odrobić straty, ale Śląsk okazał się lepszy.
Najwięcej punktów dla zielonogórzan zdobyli: Cosey 16, Kutlesić i Żołnierewicz po 13, Hadzibegović 12.

Po sparingu powiedzieli:

• Oliver Vidin (trener Enei Zastalu BC): - Dobry trening, graliśmy na poziomie naszych możliwości. Będziemy lepiej wyglądać w trakcie sezonu. Dziś byliśmy zmęczeni, nie egzekwowaliśmy w obronie tego, co chcemy, rywal mógł dużo. Przez dwa tygodnie nie było piłki, pracowaliśmy nad kondycją i wytrzymałością.
  • Przemysław Żołnierewicz (zawodnik Zastalu): - Wiadomo, jesteśmy zmęczeni, bo trenujemy mocno w ostatnich czasach. Zabrakło mądrych decyzji. Śląsk zacieśniał nam pole trzech sekund, a my na siłę chcieliśmy zdobyć łatwe punkty spod kosza, gdzie mieliśmy dużo otwartych zawodników na obwodzie
  • Jan Wójcik (zawodnik Zastalu): - Nadal musimy się zgrywać i ogólnie nieźle to wyglądało, trochę mniej błędów w ataku, a byłoby dużo lepiej. Nie przejmujemy się, bo wciąż szykujemy się do sezonu.

We wtorek 13 września Zastal rozegra kolejny mecz kontrolny, zmierzy się z Turowem Zgorzelec. Początek sparingu w hali CRS o godz. 18.00.

Śląsk Wrocław - Zastal Zielona Góra 95:68. Śląsk dalej gra w play-offach! Poniedziałkowe zwycięstwo z Zastalem było bardzo okazało. W Hali Stulecia nie mogło oczywiście zabraknąć dziewczyn z Cheerleaders Wrocław. Jak zawsze wyglądały zjawiskowo! Sami zobaczcie.WAŻNE! Do kolejnych zdjęć możesz przejść za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

Piękne Cheerleaders Wrocław na meczu Śląsk - Zastal w Hali S...