od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław wygrał trzeci raz z rzędu, drugi na wyjeździe. W zaległym meczu 3. kolejki ograł Pogoń Szczecin, wygrywając gładko 2:0 (1:0). Przed przerwą trafił Petr Schwarz, w końcówce wynik ustalił wprowadzony Piotr Samiec-Talar. Dzięki zwycięstwu zespół Jacka Magiery awansował na trzecie miejsce. Do liderującej Jagiellonii Białystok traci dwa punkty, ale ma o jedno rozegrane spotkanie więcej.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2

Różnie można oceniać to spotkanie. Śląsk nie był aż tak dobry, jak sugeruje wynik, a Pogoń taka słaba. Gospodarze przeważali, stworzyli znacznie więcej sytuacji, ale to goście przetrzymali trudne momenty i wykorzystali, co się nawinęło.

Pogoń przed przerwą dwukrotnie stanęła przed szansą na gola. Najpierw fatalne pudło zaliczył Alexander Gorgon. Po zagraniu Kamila Grosickiego kopnął obok prawego słupka. Potem próbę Wahana Biczachczjana z rzutu wolnego odczytał reagujący między słupkami Rafał Leszczyński.

- W Pogoni konstrukcja akcji się nie zmieniła. Dochodzi sytuacji, ale brakuje skuteczności. Największym problemem jest jednak defensywa - oceniał pod koniec meczu w Canal+ Sport trener Adam Szała. W drugiej połowie pomylił się również główkujący Efthymis Koulouris.

Śląsk objął prowadzenie w 21 minucie kiedy po podaniu Erika Exposito, którego klub nie chce sprzedać Rakowowi Częstochowa, trafił Petr Schwarz. Zanim piłka wpadła do siatki, Danijel Loncar zaliczył pechową interwencję.

Ten sam stoper w 85 minucie nie upilnował Piotra Samiec-Talara. Wprowadzony napastnik dobił Pogoń, oddając strzał między nogami Bartosza Klebaniuka. Pogoń też raz trafiła do siatki, po przepięknym uderzeniu Adriana Przyborka, jednak VAR w akcji dopatrzył się faulu Grosickiego.

Zawodników Pogoni żegnały nieśmiałe gwizdy. Widowisko śledziło 14 562 osób.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):