Sukcesy łodzian w Mistrzostwach Świata Nordic Walking

Dariusz Kuczmera
Z udziałem ponad 700 uczestników z 16. państw w Szklarskiej Porębie rozegrane zostały I Mistrzostwa Świata Nordic Walking - World Championships Nordic Walking, których organizatorem było Polskie Zrzeszenie Nordic Walking będące członkiem Międzynarodowego Zrzeszenia INWA - informuje Witold Błądek.

Na trudnej technicznie, górskiej trasie o znacznych różnicach przewyższeń terenu rywalizowano na dystansach półmaratonu, 10 km, 5,1 km oraz w sztafetach 4 x 5 km.
W tych prestiżowych zawodach indywidualne sukcesy odnieśli łodzianie: w półmaratonie znany zawodnik grupy Ultra Team Krzysztof Czerski zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej powyżej 40 lat i również drogą pozycję w najstarszej kategorii wiekowej kobiet K75+ wywalczyła Jolanta Błądek, która tydzień wcześniej również w swojej grupie wiekowej zajęła pierwsze miejsce w odbywających się w Bełchatowie zawodach Pucharu Świata Nordic Walking.
Łodzianka, która jest emerytowaną wykładowczynią Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego należy do grupy Zawsze Młodzi Nordic Walking, w której ćwiczy pod kierunkiem trenera Krzysztofa Gołębiowskiego jest najlepszym przykładem, że w marszach Nordic Walking można uzyskiwać sportowe sukcesy w każdym wieku.