Niestety, sezon jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już mamy tragiczną informację.
Dramat rozegrał się w Starych Nieboczowach, w jednym ze zbiorników wodnych, znajdujących się w czaszy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny.
W sobotę, 8 czerwca, około godz. 11.20 świadkowie wezwali służby, bo pod wodą zniknął 23-latek z powiatu wodzisławskiego.
Kąpieliska w woj. śląskim LISTA. Gdzie wybrać się nad wodę w...
Nieoficjalnie wiadomo, że chwilę wcześniej mężczyzna przypłynął na pontonie do brzegu. Mężczyzna z niego wyszedł, ale ponton porwał wiatr.
Mężczyzna wskoczył do wody i popłynął za nim. Niestety, kilkadziesiąt metrów od brzegu zniknął pod wodą.
Nie przegapcie
- Bielizna erotyczna z Zabrza robi furorę na świecie ZOBACZCIE
- Najdroższe domy w województwie śląskim TOP 20. Poznaj ceny
- Wojsko dziś wyprzedaje używany sprzęt OFERTA CZERWIEC 2019
- Opóźnienia na budowie S1 od Podwarpia ZDJĘCIA Z DRONA
- Wielki Piknik JSW: Tłumy mieszkańców świetnie się bawiły
- Najbogatsi ludzie w Śląskiem. Rankingg Forbes 2019
Na miejsce szybko przybyli strażacy, policjanci i ratownicy pogotowia ratunkowego. Mężczyzny jednak nie udało się uratować. 23-latka wyłowili ok. 13.30 płetwonurkowie z Bytomia.
Trwa śledztwo w tej sprawie. Prokurator zarządził sekcję zwłok.
Niestety, to nie pierwsza ofiara wody w tym sezonie.
Seria utonięć w Beskidach: W Wiśle, Ustroniu i Drogomyślu ut...
Bezpieczeństwo nad wodą
Pływajmy tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik. Bardzo nieodpowiedzialne jest pływanie tam, gdzie kąpiel jest zakazana - o tym informują nas znaki i tablice. Nie wolno też pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników zawsze musimy sprawdzić głębokość i strukturę dna. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, z którego korzystamy, i stosujmy się do zaleceń ratownika.
Nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku, a przede wszystkim nigdy nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. Jeżeli zamierzamy wybrać się na dłuższą trasę pływacką, popłyńmy z kimś lub zadbajmy o to, by asekurował nas ktoś płynący łodzią. Na głowie powinniśmy mieć czepek, który zapewni nam to, że będziemy widoczni dla innych. Gdy chcemy pływać sami, zaopatrzmy się w bojkę na szelkach, dzięki której zawsze będzie wiadomo, w którym miejscu jesteśmy. Przed wyjazdem kupmy co najmniej dwie takie bojki dla bliskich.
Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni, optymalna temperatura wody to 22-25 stopni. Nie wchodźmy do wody w czasie burzy, gęstej mgły i gdy wieje porywisty wiatr. Nie pływajmy też w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów, lub w takich, o których wiemy, że występują w nich zawirowania wody lub zimne prądy.
Nigdy nie pływajmy po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu ani na czczo, bo wzmożona przemiana materii osłabia nasz organizm. Nie zażywajmy również kąpieli bezpośrednio po posiłku, bo chłodna woda może doprowadzić do skurczu żołądka, a to grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.
Nie skaczmy do wody, gdy wcześniej leżeliśmy na słońcu i jesteśmy rozgrzani. Przed wejściem do niej ochlapmy nią całe ciało, bo w ten sposób unikniemy wstrząsu termicznego. Pod żadnym pozorem nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć nawet śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”.
Zobaczcie koniecznie
Jakie auta kupują Polacy?
Co zmienia Konstytucja Biznesu?
