Trzy złota i trzy srebra w Monachium. Anna Puławska dominatorką

Piotr Olkowicz
Absolutne dominatorki światowych kajaków
Absolutne dominatorki światowych kajaków AP/Associated Press/East News
Kanadyjkarze Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski zdobyli w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji C2 200 m. Polacy wyprzedzili o 0,673 sekundy Hiszpanów, trzecie miejsce zajęli Litwini. w konkurencji K1 500 m. Drugie złoto dorzuciła Anna Puławska, która pokonała Węgierkę Eszter Rendessy o 1,1 sekundy. Na trzecim miejscu finiszowała Dunka Emma Joergensen.

Puławska, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio, w Monachium sięgnęła już po drugie złoto. W sobotę triumfowała z Karoliną Nają w dwójce na 500 m.

Wcześniej Justyna Iskrzycka zdobyła srebrny medal w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m. Polka przegrała z Węgierką Noemi Pupp o 0,266 sekundy. Na trzeciej pozycji finiszowała Hiszpanka Isabel Contreras.

Kolejny srebrny medal wyłowiły w Monachium Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto, tym razem w konkurencji K2 200 m. Polki przegrały o 0,216 sekundy z Węgierkami. Na trzecim miejscu finiszowały Niemki.

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak dorzucili następne srebro w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Polacy przegrali z Hiszpanami o 0,677 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Niemcy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0