USA. Program dożywiania uczniów niewystarczający

Andrzej Grochal
Andrzej Grochal
Zdaniem edukatorów wysiłki administracji prezydenta Bidena w kwestii wyżywienia uczniów są niewystarczające. Fot. ilustracyjna
Zdaniem edukatorów wysiłki administracji prezydenta Bidena w kwestii wyżywienia uczniów są niewystarczające. Fot. ilustracyjna Fot. Flickr/Miguel Discart
Zdaniem przedstawicieli szkół w USA plany administracji prezydenta Joe Bidena objęcia dziewięciu mln dodatkowych uczniów do roku 2032 programem darmowych posiłków są niewystarczające. Placówki edukacyjne nalegają na zapewnienie ich wszystkim już teraz.

Zakończenie w czerwcu programu powszechnych bezpłatnych posiłków szkolnych stanowi dla rosnącej liczby rodzin problem finansowy. Nie mogą sprostać kosztom, a mają nieraz zbyt wysokie zarobki, aby kwalifikować się do bezpłatnych lub po zniżonych cenach.

- Płakałam z wieloma rodzinami. Jednej, sześcioosobowej, musiałam powiedzieć, że ma o 33 dolary za duże dochody na bezpłatne posiłki – mówiła Angie Richey, nadzorująca usługi żywieniowe w szkołach w Roseville, w telewizji NBC News.

Przytacza też inne przykłady odrzucenia podań o bezpłatne posiłki lub po obniżonej cenie. Dotknęło to ludzi, którzy stracili pracę w czasie pandemii Covid-19, ponoszą wyższe koszty lekarstw, czy żyją tylko z renty inwalidzkiej.

- Zmiany w kierunku rozszerzenia dostępu do posiłków dla wszystkich uczniów muszą nastąpić jak najszybciej. Niektóre dzieci przychodzą z domu do szkoły bez jedzenia i bez pieniędzy – podkreśliła Lori Adkins, prezes School Nutrition Association, zrzeszającego 50 tys. pracowników ds. żywienia w szkołach.

Według NBC News Republikanie w Kongresie nie zgodzili się kontynuować programu bezpłatnych posiłków z powodu kosztów ok. 11 mld dolarów. W większości kraju obowiązują zasady sprzed pandemii. I tak rodzina czteroosobowa o dochodach 36 075 dolarów rocznie lub mniej jest uprawniona do bezpłatnych posiłków. Jeśli zarabia 51 338 dolarów lub mniej może korzystać z posiłków o obniżonej cenie.

Prowadząca batalię z głodem Food Research and Action Center twierdzi, że większość, 63 proc. wyborców opowiada się za powszechnym programem bezpłatnych posiłków.

Źródło:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl