Kuwejt stworzył infrastrukturę przypominającą science fiction, aby chronić ludzi przed temperaturami, które już są zabójcze dla dzikiej przyrody w tym regionie Kuwejt, niegdyś znany jako „Marsylia Zatoki Perskiej” z nadmorskimi miejscami przyciągającymi tłumy, stara się utrzymać reputację miejsca położonego przy plaży po prostu dlatego, że jest za gorąco.
Beton i cement zatrzymują ciepło
Miasto zbudowano głównie z betonu i asfaltu, który zatrzymuje ciepło. Wraz ze wzrostem temperatur staje się niezdatne do życia.
Stacja pogodowa Miribah w północnym Kuwejcie zanotowała trzeci najwyższy odczyt na świecie 21 lipca 2016 r., kiedy słupek rtęci wzrósł do niewiarygodnej temperatury 54°C.
19 dni z temperaturą powyżej 50 stopni Celsjusza
W 2021 r. temperatura utrzymywała się powyżej 50 stopni Celsjusza przez 19 dni – to rekord, który wkrótce może zostać pobity.
Temperatury powyżej 50°C powodują poważne problemy zdrowotne: wyczerpanie cieplne, problemy z sercem, a nawet śmierć, jeśli ludzie nie mogą uciec przed upałem.
Klimatolodzy ostrzegają, że kraj nagrzewa się szybciej niż gdziekolwiek indziej, a do końca stulecia temperatura ma wzrosnąć o 5,5 stopnia Celsjusza. W Kuwejcie jest już za gorąco dla dzikiej przyrody.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
