- Procedujemy właśnie umowę z Agencją Badań Medycznych oraz Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach. Umowę najprawdopodobniej podpiszemy w przyszłym tygodniu
– mówi Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku.
Amantadyna zostanie podana 30 pacjentom ze szpitala w Sanoku, u których stwierdzono COVID-19. Koszt badań nad skutecznością tego leczenia pokryje Agencja Badań Medycznych.
SPZOZ w Sanoku od października ubiegłego roku funkcjonuje jako szpital jednoimienny, co oznacza, że udziela świadczenia medyczne wyłącznie chorym zakażonym wirusem SARS-CoV-2. Obecnie placówka posiada 217 tzw. łóżek covidowych.
W związku z dużą liczbą nowych zachorowań oraz koniecznością leczenia chorych w ciężkim stanie, 31 marca z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych szpital w Sanoku otrzymał dodatkowy sprzęt medyczny w postaci 10 defibrylatorów, kardiomonitorów i pomp infuzyjnych oraz 100 sztuk masek respiratorowych wielokrotnego użytku i dozowników tlenowych.
Masowe punkty szczepień w Sanoku
Jak zaznacza Grzegorz Panek, pandemia w powiecie sanockim minimalnie wyhamowała, co może być zasługą szczepień.
- Razem ze starostwem powiatowym przygotowujemy się do otwarcia w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku masowego punktu szczepień. Najprawdopodobniej szczepienia na uczelni rozpoczną się już 19 kwietnia
- dodaje dyrektor.
Drugi punkt szczepień powstanie także w Arenie Sanok. To efekt podpisanej 7 kwietnia umowy między Miastem Sanok z Centrum Medycznym „Medyk”.
ZOBACZ TAKŻE: Ludzie przestrzegają koronawirusowych obostrzeń, gdy robią to też ich bliscy
