Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz z Miedzią Legnica

Bartosz Karcz
Remis 1:1 z liderującą Miedzią Legnica może w jakimś stopniu pozostawić w wiślakach uczucie niedosytu, ale z drugiej strony to był dość wyrównany mecz. „Biała Gwiazda” nie przegrała też na boisku czołowej drużyny I ligi, więc na pewno jest to poprawa np. w stosunku do niedawnego wyjazdowego spotkania z GKS-em Tychy. Oceniamy piłkarzy Wisły za piątkowe spotkanie w Legnicy.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    6Solidny występ bramkarza Wisły. Tym razem dobrze wychodził do dośrodkowań, nieźle wznawiał grę nogami. Przy golu był bez szans, bo był
ALVARO RATON 6
Solidny występ bramkarza Wisły. Tym razem dobrze wychodził do dośrodkowań, nieźle wznawiał grę nogami. Przy golu był bez szans, bo był rykoszet.

wislakrakow.com
DAWID SZOT    4Z podstawowych obowiązków w defensywie wywiązywał się dobrze, ale brakowało tego, żeby dał drużynie więcej w ofensywie.
DAWID SZOT 4

ALAN URYGA    6Tak, wiemy, że to po rykoszecie od niego Miedź strzeliła gola, ale generalnie obrona Wisły zagrał w Legnicy więcej niż poprawnie. Lider nie
ALAN URYGA 6
Tak, wiemy, że to po rykoszecie od niego Miedź strzeliła gola, ale generalnie obrona Wisły zagrał w Legnicy więcej niż poprawnie. Lider nie był nawet w stanie wykreować sobie zbyt dużej liczby sytuacji.

JOSEPH COLLEY    6Tworzy obecnie z Alanem Urygą coraz bardziej zgrany duet stoperów Wisły.
JOSEPH COLLEY 6
Tworzy obecnie z Alanem Urygą coraz bardziej zgrany duet stoperów Wisły.

ENEKO SATRUSTEGUI    4Zagrał słabiej niż z Arką Gdynia. Złapał zupełnie niepotrzebną żółtą kartkę.
ENEKO SATRUSTEGUI 4
Zagrał słabiej niż z Arką Gdynia. Złapał zupełnie niepotrzebną żółtą kartkę.

KACPER DUDA        6Był pod grą, nie bał się brać jej ciężaru na swoje barki. Kolejny dobry występ tego pomocnika.
KACPER DUDA 6

MARC CARBO    6Świetne podanie przy golu na 1:0 dla Wisły. Kto wie czy nie udałoby się obronić przed stratą bramki na 1:1, gdyby Hiszpan był jeszcze na
MARC CARBO 6
Świetne podanie przy golu na 1:0 dla Wisły. Kto wie czy nie udałoby się obronić przed stratą bramki na 1:1, gdyby Hiszpan był jeszcze na boisku.

MIKI VILLAR    5W pierwszej połowie niewidoczny, lepiej prezentował się po przerwie. Ma asystę przy golu Jesusa Alfaro.
MIKI VILLAR 5

ROMAN GOKU    4To czego najbardziej brakowało w jego grze to wykończenia akcji. Lepszego dogrania do partnera czy oddania groźniejszego strzału.
ROMAN GOKU 4

JESUS ALFARO    6Strzelił gola w trudnej sytuacji, gdy miał przed sobą aż trzech obrońców. Tak jak reszta zespołu, lepiej prezentował się po przerwie.
JESUS ALFARO 6

ANGEL RODADO    4Po hat-tricku z Arką Gdynia tym razem został dobrze przypilnowany przez rywali. Nie można mu odmówić chęci, walki, ale zabrakło więcej
ANGEL RODADO 4
Po hat-tricku z Arką Gdynia tym razem został dobrze przypilnowany przez rywali. Nie można mu odmówić chęci, walki, ale zabrakło więcej piłkarskich konkretów.

BARTOSZ JAROCH    4Zagrał na podobnym poziomie co Dawid Szot.
BARTOSZ JAROCH 4
Zagrał na podobnym poziomie co Dawid Szot.

DAVID JUNCA    4Z jednej strony trochę rozruszał lewe skrzydło, choć to wciąż nie jest ten Junca co z najlepszych meczów poprzedniego sezonu. Z drugiej
DAVID JUNCA 4
Z jednej strony trochę rozruszał lewe skrzydło, choć to wciąż nie jest ten Junca co z najlepszych meczów poprzedniego sezonu. Z drugiej to on ponosi największą winę za straconego gola, bo zaczęło się od jego niedokładnego wyrzutu z autu. Miedź przejęła piłkę, a Wisła nie zdołała odbudować się w defensywie i z trzech punktów zrobił się jeden…

VULLNET BASHA    4Nie dał najlepszej zmiany. Również jego obciąża po części stracony gol. Zszedł zbyt głęboko w pole karne przez co nie zdołał już doskoczyć
VULLNET BASHA 4
Nie dał najlepszej zmiany. Również jego obciąża po części stracony gol. Zszedł zbyt głęboko w pole karne przez co nie zdołał już doskoczyć do Marcela Mansfelda, który strzelał sprzed „szesnastki”.

SZYMON SOBCZAK    BEZ NOTYGrał zbyt krótko, żeby zapracować na ocenę.
SZYMON SOBCZAK BEZ NOTY
Grał zbyt krótko, żeby zapracować na ocenę.

PATRYK GOGÓŁ    BEZ NOTYZagrał w końcówce meczu, gdy zmienił zmęczonego Kacpra Dudę.