Wisła Kraków wygrywa wysoko z Siarką Tarnobrzeg w tajnym sparingu

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Wisła Kraków w piątek wieczorem rozegrała na stadionie przy ul. Reymonta ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek w I lidze. Rywalem „Białej Gwiazdy” była II-ligowa Siarka Tarnobrzeg. Wisła wygrała to spotkanie 5:2.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Mecz był zamknięty dla kibiców i mediów, nie przeprowadzono również z niego transmisji. Wisła w piątek nie podawała żadnych szczegółów, nawet wyniku. Jedynie Siarka relacjonowała zdawkowo to, co dzieje się na boisku. To właśnie z relacji tarnobrzeskiego klubu wiadomo, że grano w nietypowym wymiarze czasowym, czyli 2x30 plus 45 minut. I to akurat nie jest wielkim zaskoczeniem, bo właśnie dlatego, że trener Wisły Radosław Sobolewski chciał grać w takim wymiarze, odwołano sparing z Wieczystą Kraków.

Po pierwszej połowie było 0:0, po drugiej 2:0, a ostatecznie skończyło się na 5:2. Z relacji siarkowców wiadomo też, że jedną z bramek strzelił dla nich zawodnik testowany, a drugą Lukas Hrnciar z rzutu karnego. Strzelców goli dla Wisły podano dopiero w sobotę rano. Wiadomo, że dwie bramki strzelili dla niej Sergio Benito, a po jednej Luis Fernandez, Boris Moltenis i Momo Cisse.

Wisła pierwszy mecz w I lidze zagra w piątek 10 lutego z Resovią na swoim stadionie. W sobotę 4 lutego nastąpi natomiast prezentacja drużyny w hali przy ul. Reymonta po zakończeniu meczu koszykarek Wisły CanPack z Contimaxem MOSiR-em Bochnia, który z kolei zaplanowano na godz. 18.