Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Finał Suzuki Pucharu Polski nie dla gospodyń, które tanio skóry nie sprzedały

Tomasz Kuczyński
25.02.2023. Półfinał Suzuki Pucharu Polski koszykarek: MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice. Karina Trojok
W sobotę 25.02.2023 r. w półfinale Suzuki Pucharu Polski koszykarek MB Zagłębie Sosnowiec przegrał z BC Polkowice 79:94. To był drugi występ drużyny Zagłębia w nowej Arenie Sosnowiec. W niedzielnym finale zagrają PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski z Zobacz ZDJĘCIA z meczu półfinałowego z udziałem sosnowiczanek!

W tym tygodniu odbywają się premierowe wydarzenia w obiektach ArcelorMittal Park. Najpierw w Arenie Sosnowiec zagrali koszykarze reprezentacji Polski, którzy w preeliminacjach EuroBasketu 2025 pokonali Austrię 87:72. Od piątku do niedzieli w nowej hali rozgrywany jest turniej Suzuki Pucharu Polski koszykarek, a w sobotę na nowym stadionie w meczu Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zagrało z GKS-em Katowice.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Suzuki Pucharu Polski koszykarek: MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice, 25.02.2023 r

.

W meczu ligowym górą były polkowiczanki

Sosnowiczanki w pierwszym, historycznym swoim meczu w nowej hali pokonały w ćwierćfinałowym najlepszy zespół I ligi Wisłę CanPack Kraków 90:46. Następnego dnia na Zagłębie czekała rozstawiona drużyna z Polkowic, która obecnie zajmuje 2. miejsce w Energa Basket Lidze (Zagłębie jest szóste). W meczu ligowym rozegranym 19 lutego w sosnowieckiej hali przy Żeromskiego górą były polkowiczanki 82:57.

Zagłębie walczyło, ale IV kwarta okazała się decydująca

Sosnowiczanki wspierane przez głośno dopingujących kibiców prowadziły 19:16, w II kwarcie odrobiły stratę od 21:27 do 26:27. Polkowiczanki bombardowały "trójkami" (miały ich dziewięć po dwóch kwartach), a Zagłębie starało się im dotrzymać kroku. Do przerwy było 41:45. Na początku III kwarty gospodynie wyszły na prowadzenie 47:45. Rywalki znów "włączyły" rzuty za trzy i Zagłębie przegrywało 51:60 - o czas poprosił trener Jorge Aragones. W końcówce tej części BC Polkowice stracił Weronikę Telengę, która została ukarana faulem niesportowym. Miała już w tym meczu też faul techniczny i musiała opuścić boisko. Przed czwartą kwartą gospodynie przegrywały tylko 64:67.

Po rzucie za trzy punkty Alicji Jarząb był remis 67:67. Zespół z Polkowic znów odskoczył - 67:75, następnie 70:82 i 73:88. Tej straty już nie dało się odrobić... BC Polkowice w całym meczu zaliczył aż 18 celnych rzutów za trzy punkty.

Półfinał Suzuki Pucharu Polski koszykarek: MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 79:94 (15:16, 26:29, 23:22, 15:27)

Zagłębie: Zempare 28, January 21, Urbaniak-Dornstauder 18, Jarząb 5, Mistinova 4, Wnorowska 2, Wojtylas 1

Polkowice: Gajda 28, Wheeler 18, Friskovec 14, Puter 11, Gertchen 10, Telenga 7, Spanou 4, Banaszak 2, Zasada 0

Terminarz i wyniki Suzuki Pucharu Polski Kobiet 2023

Ćwierćfinały (piątek, 24.02)
17:00 MB Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack Kraków 90:46
19:30 VBW Arka Gdynia - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 65:71
Półfinały (sobota, 25.02)
17:00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 99:78
20:00 BC Polkowice - MB Zagłębie Sosnowiec 94:79