Zamknięte kąpieliska w Gdańsku i Sopocie. Które?
Paulina Chełmińska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformowała we wtorek przed południem, że w związku z ryzykiem związanym z jakością wody, kąpieliska Brzeźno Hallera, Brzeźno Molo, Dom Zdrojowy, Piastowska i Jelitkowo pozostają zamknięte do odwołania.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców oraz turystów o przestrzeganie wprowadzonych zakazów i stosowanie się do wytycznych służb porządkowych – zaznaczyła Chełmińska i dodała, że działania są konsekwencją pożaru, do którego doszło w niedzielę w Gdańsku Nowym Porcie.
Urzędniczka podkreśliła jednocześnie, że zakaz dotyczy wyłącznie kąpieli, a przebywanie na plaży jest dozwolone.
Dla bezpieczeństwa prosimy o korzystanie z innych dostępnych miejsc rekreacji oraz plaż, które nie są objęte zakazem, czyli Stogi, Świbno, Orle i Wyspa Sobieszewska – wyjaśniła.
Aleksandra Dulkiewicz ustosunkuje się do podjętej decyzji podczas konferencji prasowej. Prezydent miasta przekazała też informacje ws. zamkniętych kąpielisk na swoich mediach społecznościowych.
Zakaz kąpieli na trzech sopockich plażach
Na trzech kąpieliskach w Sopocie obowiązuje zakaz wchodzenia do wody. Dotyczy to kąpielisk Łazienki Południowe 1 (wejścia na plażę nr 23-24), Łazienki Południowe 2 (przy wejściu nr 28) i kąpieliska między wejściami 32 i 33. O zamknięciu kąpielisk zdecydowano prewencyjnie, ze względu na bezpieczeństwo osób kąpiących się, po wykryciu zanieczyszczeń na powierzchni wody. Zakaz obowiązuje do odwołania.
O zamknięciu kąpielisk zdecydowano po zaobserwowaniu przez ratowników Sopockiego WOPR, monitorujących wody Zatoki Gdańskiej, zanieczyszczeń na powierzchni morza. Są one skutkiem niedzielnego pożaru w Porcie Gdańsk.
– Apelujemy do wszystkich osób przebywających na plażach o przestrzeganie wprowadzonych zakazów i respektowanie poleceń służb porządkowych i WOPR – mówi Grażyna Dobrzyńska, dyrektor sopockiego MOSiR. – Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami monitorującymi sytuację na kąpieliskach w Gdańsku.
Zakaz dotyczy wyłącznie kąpieli. Przebywanie na plaży jest dozwolone. Zakaz obowiązuje do odwołania i może zostać rozszerzony o kolejne kąpieliska. Prowadzone są dodatkowe badania wody pod kątem jej jakości i przydatności do kąpieli.
Pożar wybuchł w niedzielę w godzinach popołudniowych przy ul. Oliwskiej w gdańskiej dzielnicy Nowy Port. Ogień najpierw objął halę magazynową, później rozprzestrzenił się i łącznie objął około 5 tys. mkw powierzchni.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!
Źródło:
