W czwartek (8 lutego) około godziny 7 rano firma Fortum, która zajmuje się dystrybucją ciepłej wody, rozpoczęła testowanie szczelności sieci ciepłowniczej, zasilanej z elektrociepłowni Czechnica. Dostawca sprawdza, czy nie występują wycieki ani usterki w wymiennikach.
Do wody została dodana fluoresceina, czyli barwnik, przez który mieszkańcy południowo-wschodnich osiedli we Wrocławiu mogą mieć zieloną kranówkę:
- To rutynowa kontrola, w celu zminimalizowania ryzyka potencjalnych awarii i zagwarantowania mieszkańcom pewnych i bezpiecznych dostaw ciepła i ciepłej wody. Metoda analizy jest prosta. Jeśli kolor wody z kranu się nie zmieni, to znak, że sieć jest szczelna, a wymiennik ciepła odpowiedzialny za jej podgrzanie działa poprawnie. W prawidłowo funkcjonującym węźle sieciowa woda grzewcza nie powinna mieszać się z wodą w instalacji wewnętrznej budynku - przekazuje Fortum.
Zielona woda w kranie. Co robić?
Jeśli okaże się, że wasza kranówka ma zielony kolor, skontaktujcie się z pogotowiem ciepłowniczym Fortum pod numerem 993. Dostawca ostrzega, że zielona woda może oznaczać uszkodzony wymiennik ciepła, przez co woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku i nie należy z niej korzystać.
W tym miejscu znajduje się elektrociepłownia Czechnica:
Zobacz też:
