Chory na COVID-19 wielokrotnie łamał kwarantannę. Teraz trafi do więzienia! Surowy wyrok sądu w Kędzierzynie-Koźlu

Sławomir Draguła
W listopadzie 2020 roku personel szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, w którym leczone były osoby chore na COVID-19 zauważył, że jeden z pacjentów zakażonych koronawirusem wyszedł samowolnie z placówki i właśnie do niej wraca.
W listopadzie 2020 roku personel szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, w którym leczone były osoby chore na COVID-19 zauważył, że jeden z pacjentów zakażonych koronawirusem wyszedł samowolnie z placówki i właśnie do niej wraca. Archiwum
Surowy wyrok sądu w Kędzierzynie-Koźlu. Rok i trzy miesiące bezwzględnego więzienia dla 43-letniego Piotra L. Mężczyzna - zdaniem sądu naraził wiele postronnych osób na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Będąc zakażony koronawirusem trzykrotnie wychodził ze szpitala, gdzie objęty był izolacją. Chodził chory po mieście i sklepach.

Kara jest surowa, ale w takim przypadku taka być powinna.

W listopadzie 2020 roku personel szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, w którym leczone były osoby chore na COVID-19 zauważył, że jeden z pacjentów zakażonych koronawirusem wyszedł samowolnie z placówki i właśnie do niej wraca. Na miejsce natychmiast została wezwana policja.

- Mężczyzna był nietrzeźwy - mówi prokurator Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Po przejrzeniu nagrań z monitoringu szybko okazało się, że to nie był pierwszy raz kiedy 43-letni Piotr L. wychodził ze szpitala na własną rękę.

- Według naszych ustaleń mężczyzna od 10 do 14 listopada mając świadomość tego, że jest chory, trzykrotnie oddalał się ze szpitala, w którym objęty był obowiązkową izolacją, a następnie chodził po mieście i robił zakupy w sklepach - dodaje prokurator Bar. - Swoim zachowaniem narażał na zakażenie koronawirusem wiele osób, w szczególności tych, które przebywały w odwiedzanych przez niego lokalach.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu, która skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do tamtejszego sądu.

Ten podzielił ustalenia śledczych i skazał Piotra L. na karę roku i trzech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności! Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżonemu przysługuje odwołanie do Sądu Okręgowego w Opolu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny Art. 160. Narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

https://bezprawnik.pl/zarazanie-koronawirusem

Z
Zaszczepiony

1. Jeżeli ten człowiek jest w odpowiednim stopniu medialny - to ma szansę na karierę jako "więzień covidian", polski Nelson Mandela lub coś w tym stylu.

2. Za jakiś czas może być wręcz obrzydliwie bogaty za odszkodowanie które wypłaci mu państwo polskie z naszych (niestety) podatków.

3. Ale o co chodzi?

Był chory na śmiertelną i mega zaraźliwą straszną chorobę. Chodził, nie wyglądał na chorego, w sklepie nikt nie zauważył że coś jest "nie halo".

Spotkał po drodze mnóstwo ludzi, przebywał w sklepach, i to wielokrotnie - to teraz chyba Kędzierzyn jest miastem widmem, wymarło 99% populacji?

P
Piotr

Czy premier państwa, który pod płaszczykiem zapotrzebowania na siłę roboczą naraża obywateli na potencjalne niebezpieczeństwo idzie za to do więzienia?

Czy ten wyrok jest polityczny według zasady ukarze jednego a wychowam tym wszystkich i nie ma już zagrożenia nieposłuszeństwa obywatelskiego.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl