Dookoła Luksemburga - zwycięstwo Duńczyka Skjelmosse, powrót Majki

Grzegorz Bawół
07.08.2019 wieliczkatour de pologne, tdp, wyscig kolarski, nz  rafal majka z corka, czeslaw lang - dyrektor wyscigufot. andrzej banas / polska press
07.08.2019 wieliczkatour de pologne, tdp, wyscig kolarski, nz rafal majka z corka, czeslaw lang - dyrektor wyscigufot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas / Polska Press
Duńczyk Mathias Skjelmose z ekipy Trek-Segafredo wygrał pięcioetapowy wyścig kolarski Dookoła Luksemburga. Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął 19. miejsce ze stratą dwóch minut i 16 sekund.

21-letni Skjelmose zdobył koszulkę lidera w piątek dzięki zwycięstwu w jeździe indywidualnej na czas, a obronił ją na sobotnim odcinku z miejscowości Mersch do stolicy kraju, finiszując tuż za Francuzem Valentinem Madouas (Groupama-FDJ). Były to pierwsze sukcesy Duńczyka w karierze zawodowej.

W klasyfikacji generalnej wyprzedził on o pięć sekund innego Francuza Kevina Vauquelina (Arkea-Samsic). Trzeci, ze stratą 17 sekund, był Madouas.

Dookoła Luksemburga był pierwszym startem Majki od 20 lipca, gdy z powodu kontuzji wycofał się z Tour de France. Brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro planuje jeszcze w tym sezonie pojechać w klasyku Il Lombardia (8 października). (PAP)