Rozpoczął się już siódmy dzień poszukiwań Grzegorza Borysa. W akcję zaangażowanych jest kilkuset funkcjonariuszy: policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej a także przewodnicy z psami tropiącymi i leśnicy.
44-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojego 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek rano w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie.
Policja wie, gdzie jest Grzegorz Borys. Nieoficjalnie: Trafili na trop
"Jest w lesie. Jesteśmy tego pewni" - mówi nieoficjalnie PAP jeden z funkcjonariusz biorący udział w akcji poszukiwawczej Grzegorza Borysa. "Odnajdujemy miejsca, w których poszukiwany się ukrywał" - podają nieoficjalnie policjanci.
W środę policja zaapelowała, by nadal nie wchodzić na teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zwłaszcza w rejonie Chwarzna, Wiczlina, Witomina, Karwin i Małego Kacka.
Kolejny alert RCB. Ostrzeżenie przed wchodzeniem do lasu
W czwartek po godz. 9.00 służby wysłały Alert RCB:
"Policja prowadzi w Gdyni poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego".
Powierzchnia całego parku wynosi ok. 20 tys. hektarów. Natomiast obszar intensywnie przeszukiwany przez funkcjonariuszy - lasy między Dąbrową i Karwinami, a Chwarznem, Wiczlinem i Witominem - liczy kilka tys. hektarów.
Morderca sześciolatka wciąż na wolności. Policja nie chce zdradzać szczegółów
Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku kom. Karina Kamińska przekazała dziś, że o szczegółach akcji i terenie działań funkcjonariuszy nie będzie mówiła.
- Nasze działania mają na celu zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny. Działania przypadkowych osób powodują, że zamiast skupić się na poszukiwaniach Grzegorza Borysa musimy zabezpieczać wejścia do lasu przed nieuprawnionymi - podała.
Teren gdzie policja w środę prowadziła działania ma wiele naturalnych kryjówek, które poszukiwany mógł wykorzystywać. Z czasów II wojny światowej pozostały tam okopy, transzeje, stanowiska artyleryjskie oraz miejsca okopania się jednostek pancernych. Takie transzeje ciągną się m.in. wzdłuż rzeki Kaczej. Większość pozostałości wojennych to umocnienia niemieckie z 1945 r.
Przez Trójmiejski Park Krajobrazowy wiedzie kilka szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych - zarówno przez część przeszukiwaną we wtorek (rejon między Dąbrową a Chwarznem), jak i w środę (obszar między Karwinami a Witominem). Do terenów leśnych w Chwarznie i Wiczlinie przylegają też ogródki działkowe, które późną jesienią są zwykle opuszczone i też mogą być kryjówką.
W środę policja uruchomiła specjalny adres mailowy: [email protected] na który można przesyłać wszelkie informacje dotyczące Grzegorza Borysa.
Ted
Źródło:
