Kacper Kozłowski zadebiutował w Brighton. Zagrał 61 minut w meczu drużyny U-21

Jakub Maj
Jakub Maj
Crystal Palace F.C/YouTube
Podczas poniedziałkowego meczu Premier League 2, Kacper Kozłowski zaliczył swój pierwszy mecz w zespole Brighton & Hove Albion U-21. Jego drużyna przegrała z Crystal Palace (U-23) 3:2, a występ Polaka pozostawił wiele do życzenia.

Młody pomocnik zaczął mecz w pierwszy składzie z "siódemką" na plecach. Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzył Jean-Philippe Mateta, który jest zawodnikiem pierwszego składu drużyny z Londynu. Brighton nie miało większych szans na wygraną, gdyż w ekipie Orłów nie brakowało doświadczonych graczy - poza Matetą, na boisku zobaczyliśmy także Luke'a Plange'a, Jairo Riedewalda czy Willa Hughesa.

Według wielu obserwatorów tego meczu, Kozłowski zagrał bardzo słabo i czeka go jeszcze wiele pracy aby przebić się do pierwszej drużyny.

Kacper Kozłowski poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w belgijskim Royale Union Saint Gilloise gdzie zagrał dziewięć spotkań. We wszystkich meczach zanotował tylko jedną asystę i nie strzelił ani jednej bramki. Wielu kibiców podkreśla, że czas spędzony na wypożyczeniu nie został przez niego odpowiednio wykorzystany - pomocnik grał mało i nie zdobył odpowiedniego doświadczenia aby być gotowym na granie w lidze angielskiej.

Mimo słabego początku w młodzieżowej drużynie Brighton, 18-latek został zarejestrowany do rozgrywek Premier League i ma szansę wystąpić na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii.