Lekkoatletyka. Miasto skandali i antysportowych wandali! Totalna fuszerka, partactwo i wstyd

Paweł Wiśniewski
Paweł Wiśniewski
Młodzi adepci "królowej sportu" nawet nie mieli świadomości, że byli zwyczajnie oszukiwani...
Młodzi adepci "królowej sportu" nawet nie mieli świadomości, że byli zwyczajnie oszukiwani... Krzysztof Kapica
Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne Uniwersytetu Rzeszowskiego - koszt: około 52 milionów złotych. I? Totalna fuszerka! Okazuje się bowiem, że długość torów - od 2 do 6 na hali jest krótsza… o ponad 20 cm!!! A linie startu były namalowane nie w tym miejscu, w którym powinny!!! Tym samym aż pięć lekkoatletycznych rekordów Polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych nie może być ratyfikowanych!!!

Afera goni aferę. Otóż na wniosek Komisji Obiektów i Urządzeń Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ponownie zmierzono długość torów w hali w Rzeszowie. Ponowne potwierdziły, że wszystkie tory - poza torem nr 1 - nie miały pełnych 200 metrów.
Na torach zewnętrznych, na których padło łącznie pięć rekordów Polski brakuje odpowiednio: 22,6 cm (tor 5) i 26,3 cm (tor 6)…

Takich obiektów nie ma u nas w kraju. Buduje się tylko obiekty widowiskowe. My tutaj łączymy sport z edukacją i badaniami - prof. dr hab. Wojciech Czarny, dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego. -

O skandalu poinformował członek Centralnego Kolegium Sędziów PZLA, Tomasz Wieczorek, który - być może zastraszony… - szybko wycofał się ze swojej relacji…

Nieuznane zostaną wszak wszystkie rekordowe biegi na 200 metrów - dwa juniorki Magdaleny Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) uzyskane 5 lutego (23.53) oraz 12 lutego (23.49), dwa juniora młodszego Marka Zalewskiego (AML Słupsk) z mistrzostw kraju z 12 i 13 lutego (odpowiednio 21.53 oraz 21.34) i czas U18 Martyny Seń (Agros Zamość) uzyskany w mityngu 5 lutego - 23.93.

Powstała funkcjonalna arena, która mimo iż jest obiektem stricte uczelnianym jest gotowa do goszczenia mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych. Na etapie projektowania plany obiektu były konsultowane m.in. z lokalnym środowiskiem lekkoatletycznym, czy z Komisją Sportowo-Techniczną PZLA co za skutkowało m.in. zmianą ilości torów bieżni okrężnej z 5 do 6. Arena wygląda naprawdę dobrze - Robert Sienkiewicz z Komisji Obiektów i Urządzeń PZLA

Ci Panowie do dymisji… Skład Komisji Obiektów i Urządzeń Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, która opiniuje koncepcje i projekty obiektów lekkoatletycznych:
- Zbigniew Polakowski - przewodniczący
- Robert Sienkiewicz – zastępca przewodniczącego
- Stanisław Krzywicki
- Marcin Prażmowski
- Janusz Rozum

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Lekkoatletyka. Miasto skandali i antysportowych wandali! Totalna fuszerka, partactwo i wstyd - Sportowy24

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl